جواب نیوز

۶۹ مدال در هفت دوره گذشته به دست آورده‌ایم/ امیدواریم این دوره در کسب مدال رکورد شکنی کنیم

69 مدال در هفت دوره گذشته به دست آورده‌ایم/ امیدواریم این دوره در کسب مدال رکورد شکنی کنیم

هشتمین دوره رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا؛

۶۹ مدال در هفت دوره گذشته به دست آورده‌ایم/ امیدواریم این دوره در کسب مدال رکورد شکنی کنیم

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، هشتمین دوره رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا قرار است از صبح فردا یعنی ۱۲ بهمن ماه به میزبانی کشورمان آغاز و تا روز ۱۴ بهمن ادامه پیدا کند. برای سومین بار ایران میزبان برگزاری مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا است. ایران در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۰ میزبان این مسابقات بود.

نکته حائز اهمیت در این مسابقات این است که باتوجه به نزدیکی زمان برگزاری رقابت قهرمانی داخل سالن جهان که در بیرمنگام انگلیس برگزار خواهد شد، ورزشکاران حاضر در آن رکورد ورودی حضور در آن رقابت ها را نیز به دست بیاورند.

تیم ملی دوومیدانی کشورمان در هفت دوره گذشته برگزاری این مسابقات، در ۶ دوره حضور پیدا کرده و فقط در دوره دوم که در تایلند برگزار شد، حضور نداشت. این حضور شامل کسب ۶۹ مدال به ترتیب ۱۷ طلا، ۲۶ نقره و ۲۶ برنز بود.

لازم به ذکر است، دوومیدانی کشورمان تاکنون یک بار مقام قهرمانی و ۲ مرتبه عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرده است. در دوره اول تیم ملی دوومیدانی موفق به کسب ۶ مدال طلا، ۱۲ نقره و ۸ برنز و در مجموع ۲۶ مدال شد.

تیم ایران در سومین دوره این رقابت ها در قطر موفق به کسب ۲ مدال نقره شد و کار خود را با همین ۲ مدال به پایان رساند.

چهارمین دوره این مسابقات در سال ۲۰۱۰ و باز هم به میزبانی کشورمان بود و تیم ملی دوومیدانی ۵ مدال طلا، ۶ نقره و ۱۲ برنز مجموعا ۲۳ مدال را از آن خود کرد.

میزبان ۵ دوره کشور چین بود و دوومیدانی توانست در آنجا ۳ مدال طلا، یک نقره و ۳ برنز که مجموع آن ۷ مدال بود را، به ارمغان بیاورد.

چین برای دومین بار پیاپی میزبان دوره هفتم این رقابت ها نیز بود که حاصل تلاش دوومیدانی کاران ملی پوش کشورمان در آن مسابقات ۲ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز، مجموعا ۵ مدال شد.

هفتمین دوره این مسابقات در قطر برگزار شد، جایی که جوانان شایسته ایرانی برای دوومیدانی ما یک مدال طلا، ۴ نقره و یک برنز کسب کردند.

مطلبی که در بالا به آن اشاره شد عملکرد دوومیدانی ایران در هفت دوره گذشته رقابت های داخل سالن قهرمانی آسیا را نشان می دهد اما در این دوره تیم ملی ما با ۳۵ ورزشکار در بخش مردان و ۳۲ ورزشکار بانوان به رقابت با سایر رقبای آسیایی خود که از ۲۳ کشور در این رقابت ها حضور پیدا کرده‌اند، به رقابت خواهد پرداخت. امیدواریم تیم کشورمان بتواند بعد از سال ۲۰۰۴ که با کسب ۲۶ مدال بیشترین عملکرد خود را در این مسابقات رقم زده این بار رکوردشکنی کرده و با توجه به تعداد ورزشکارانی که روانه این رقابت ها شده اند، ضمن کسب مدال های بیشتر مقام قهرمانی را نیز به دست بیاورد.

لینک منبع

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.