جواب نیوز

۱۰۶ میلیارد دلار، درآمد عربستان از گروگانگیری!

106 میلیارد دلار، درآمد عربستان از گروگانگیری! ۱۰۶ میلیارد دلار، درآمد عربستان از گروگانگیری!

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، سال گذشته ۳۸۱ شاهزاده و چهره ثروتمند عربستانی توسط دادستانی این کشور بازداشت شدند.

اتهام این افراد اختلاس بود و بازداشت آنها ثروتی کلان نصیب دولت عربستان کرد؛ ثروتی که دادستان این کشور آن را بیش از ۱۰۶ میلیارد دلار اعلام کرده است.

به گفته دادستان کل عربستان هرکدام از بازداشت‌شدگان حاضر شده‌اند مبالغ هنگفتی بابت آزادی خود به خزانه دولت بپردازند. او افزوده است که برخی از این افراد بدون پرداخت هیچ پولی آزاد شده‌اند، زیرا بیگناهی آن‌ها اثبات شده است.

این افراد یکسال گذشته را در هتل ریتزکارلتون حبس بودند. در حال حاضر از این عده هنوز ۵۶ نفر در بازداشت به سر می‌برند. به این افراد اتهام‌های دیگری نیز زده شده است.

یکی از آنها ولید بن طلال، کارآفرین و سرمایه‌دار معروف بود که به عنوان ثروتمند‌ترین فرد دنیای عرب شناخته شده است. او روز شنبه گذشته آزاد شد. گفته شده است که او در یک توافق مالی با دادستان و پرداخت مبالغی هنفگت به خزانه دولت آزاد شد. ولید بن طلال و دیگر بازداشت‌شدگان ثروتمند از سوی دولت عربستان سعودی متهم شده‌بودند که طی چند دهه از این کشور مبلغ ۸۳ میلیارد دلار پول را از راه‌های غیر مجاز به دست آورده‌اند.

برخی این اقدام عربستان را به گروگانگیری تشبیه کرده اند.

لینک منبع

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.