جواب نیوز

گرجستان نماینده خود را به اسکار معرفی کرد

اسکار 2020- گرجستان

سینمای گرجستان فیلم درباره جنگ این کشور با روسیه را به عنوان نماینده خود در بخش بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار ۲۰۲۰ معرفی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم «شیندیسی» ساخته «دیتو تشینتاشادزه» روایتگر مبارزه فداکارانه اهالی روستایی کوچک به نام شیندیسی در جریان جنگ گرجستان – روسیه در سال ۲۰۰۸ است که در محل اصلی جنگ مقابل دوربین رفته است.

این فیلم که بر اساس حوادث واقعی و با فیلمنامه‌ای از «ایراکیل سولومانداشویلی» پس از یک دهه از این جنگ کوتاه ساخته شده نشان می‌دهد که نیروهای نظامی روس تا چند مایلی تفلیس پایتخت گرجستان نیز پیش رفته بودند.

پیش‌تر الجزایر با فیلم «پاپیچا» به کارگردانی «مونیا مدور» به عنوان اولین کشور نماینده خود را برای حضور در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار در سال ۲۰۲۰ معرفی کرده بود و گرجستان دومین کشوری است که وارد رقابت اسکار ۲۰۲۰ در این شاخه می‌شود.

سال گذشته در مجموع ۸۹ کشور فیلم‌ منتخب خود را برای رقابت در این شاخه از اسکار ارسال کردند که در نهایت ۸۷ کشور واجد شرایط رقابت شناخته شدند و در نهایت سینمای مکزیک با فیلم «روما» ساخته «آلفونسو کوارون» برنده اسکار بهترین فیلم خارجی شد.

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم خارجی که از امسال به شاخه بهترین فیلم بین‌المللی تغییر نام داده، اول اکتبر ۲۰۱۹ (۱۰ مهرماه) تعیین شده است.

فهرست نامزدهای نهایی جوایز اسکار ۲۰۲۰ روز ۱۳ ژانویه (۲۳ دی‌ماه) اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره این رویداد سینمایی در تاریخ ۹ فوریه (بامداد دوشنبه ۲۱ بهمن) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.