کمبود پزشک چالش اصلی مراکز پزشکی قانونی

0
(0)

دکتر نظیفی در حاشیه جلسه شورای اسلامی شهرستان کوهدشت، اظهار کرد: کمبود پزشک همچنان به‌عنوان چالش اصلی برای مراکز پزشکی قانونی کشور به شمار می‌رود و این مشکل فقط مربوط به لرستان نیست فقط ممکن است در این استان حادتر باشد وی افزود به‌جز مرکز استان در ۹ شهرستان دیگر عمدتاً مراکز پزشکی قانونی توسط پزشکان معاضدتی که فقط چند ساعت در روز با ما همکاری می‌کنند اداره می‌شود و در این زمینه اقداماتی برای جذب پزشک تمام وقت انجام داده‌ایم.

وی تصریح کرد: برای مرکز کوهدشت حتی یک پزشک را بورسیه کردیم زمانی که تحصیل وی به اتمام رسید متأسفانه از حضور در شهرستان امتناع ورزید و ما نیز طبق مقررات با وی برخورد کردیم و این شخص جریمه خود را می‌پردازد.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان خاطرنشان کرد: بهترین کار در این زمان برای کوهدشت و شهرستان‌هایی از این قبیل این است که در کوتاه‌مدت پزشک شهرستان فعالیت‌های خود را بیشتر کنند، در میان‌مدت شبکه بهداشت و درمان با معرفی پزشک به ما کمک کند و در درازمدت نیز پزشک دائمی جذب خواهیم کرد.

نظیفی اضافه کرد: پزشکی قانونی استان در چهار حوزه تخصصی شامل معاینات بالینی، تشریح اجساد، آزمایشگاه و کمیسیون خدمات خود را ارائه می‌کنند و به‌طور متوسط در این چهار حوزه سالانه حدود ۵۰ هزار پرونده تشکیل، بررسی و کارشناسی می‌شود.

وی بیان کرد: دسترسی سهل‌الوصول به مراکز پزشکی قانونی حق مردم است لذا در سال‌های اخیر به حمدالله تعداد زیادی از شهرستان‌ها دارای ساختمان پزشکی قانونی اختصاصی شده‌اند و فقط شهرستان‌های الشتر و پلدختر فاقد ساختمان تملیکی برای پزشکی قانونی هستند و در تلاش هستیم در اسرع وقت این مشکل را نیز برطرف کنیم.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

لینک کوتاه مطلب : https://www.javabnews.com/?p=236434
سایر مطالب مرتبط

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)