کردستان آماده برگزاری سیزدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی

0
(0)

عبید رستمی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: سیزدهمین کنگره شعر عاشورایی قروه بنا به شرایط شیوع ویروس کرونا بصورت مجازی و در شبکه های اجتماعی بصورت آنلاین برگزار می شود.

وی  اهداف برگزاری این کنگره را اینگونه برشمرد و افزود:  از مهمترین اهداف برگزاری کنگره شعر عاشورایی، شناسایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورایی، اشاعه فرهنگ و ادبیات آیینی عاشورایی، شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار فاخر فرهنگی و ادبی مرتبط با عاشورا، ارتقاء سطح کیفی اشعار آئینی و گسترش ابن بخش از شعر است.

رستمی اضافه کرد: توجه به کیفیت و جذابیت اشعار مداحی در مراسمات مذهبی و رصد فرهنگی فرهنگ عاشورا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهر قروهازدیگر اهداف برگزاری کنگره سیزدهم است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در خصوص آثار رسیده به دبیرخانه کنگره اظهار داشت: در سیزدهمین کنگره امسال 110 شاعر با مجموع 323 اثر اشعار خود را به دبیرخانه کنگره ارسال نمودند.

وی در خصوص اسامی داوران این دوره کنگره گفت: سیزدهمین دوره کنگره شعر عاشورایی توسط عبدالجبار کاکایی، منصور دولتی و مصطفی محدثی خراسانی داوری شده است. 

رستمی در خصوص نحوه و روش برگزاری بصورت مجازی کنگره سیزدهم اینچنین اظهار داشت: به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی قرائت اشعار شاعران برگزیده خارج از استان بصورت ضبط شده روی شبکه های اجتماعی اینستاگرام https://instagram.com/kongerh_shere_ashoraiiو آپارات به آدرس https://www.aparat.com/kongereh_shere_ashoraii/liveپخش زنده خواهد شد و شاعران ساکن استان بصورت آنلاین در مراسم با حضور تعداد اندکی از عاشقان و رهروان امام حسین(ع) پخش خواهد شد.

وی یادآور شد: مراسم اختتاحیه کنگره روز چهارشنبه نهم مهرماه راس ساعت 10 صبح در آستانه اربعین حسینی آغاز می شود.

عبیدالله رستمی در مورد بخش های این دوره کنگره گفت: شاعران در دو بخش اصلی که مربوط به عاشورا و بخش ویژه مربوط به سردار دلها سردار شهید قاسم سلیمانیآثار و سروده های خویش را به دبیرخانه ارسال نموده اند.

انتهای پیام

منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

لینک کوتاه مطلب : https://www.javabnews.com/?p=233612
سایر مطالب مرتبط

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)