جواب نیوز

چگونه از پیری پوست جلوگیری کنید

چگونه از پیری پوست جلوگیری کنید

درمان های خانگی؛

چگونه از پیری پوست جلوگیری کنید

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، در چند دهه اخیر علم پیشرفت زیادی کرده است، اما هنوز نتوانسته جلوی یک چیز را بگیرد، فرایند پیری پوست.به نقل از فوت و فن پیر شدن پوست غیر قابل اجتناب است، اما با روش‌هایی می‌توان جلوی سرعت آن را گرفت.

مظمئنا شما نمی‌توانید جلوی پیر شدن پوست‌تان را بگیرید، اما می‌توانید آن را به تعویق بیاندازید. ۱۰ روش زیر به شما کمک می‌کنند نشانه‌های پیری پوست را کمتر کنید:

۱- خط‌های کنار چشم

موارد بسیاری مانند حساسیت و بی‌خوابی، باعث پف کردن موقت زیر چشم می‌شوند. اما پف دائمی زیر چشم یکی از نشانه‌های پیری است.

قرار دادن چای کیسه‌ای سیاه خنک و یا حلقه‌های خیار روی چشم به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، باعث کاهش حالت پف کردگی چشم می‌شود. می‌توانید حلقه‌های خیار یا چای کیسه‌ای را برای ۳۰ دقیقه درون فریزر قرار دهید و سپس آن‌ها را بر روی چشم بگذارید. از این درمان هر روز استفاده کنید.

بله همان خط‌های کوچک و مزاحمی که گوشه چشم شما جا خوش کرده‌اند، یکی از اولین نشانه‌های پیر شدن پوست هستند. این خط‌ها از ۲۰ سالگی به بعد ظاهر می‌شوند و با افزایش سن بیشتر خواهند شد. با کاهش ساخت کلاژن در پوست، خط‌های کنار چشم هم عمیق و مشخص‌تر می‌شوند.

روغن یک قرص ویتامین E. را خارج کنید و با آن به آرامی گوشه چشم را ماساژ دهید. از این درمان ۲ بار در روز استفاده کنید.

همچنین، می‌توانید هر شب قبل از خواب ژل آلوئه ورا به اطراف چشم‌تان بزنید.

۲- چین و چروک

همان خط‌هایی که با افزایش سن پدیدار می‌شوند و انگار با تا کردن صورت روی آن افتاده‌اند! این نشانه پیری معمولا بعد از ۲۵ سالگی بر روی صورت ظهور می‌کند. این چین و چروک‌ها را می‌توان بر روی صورت، گردن و پشت دست‌ها دید.

نواحی از صورت که علائم چین و چروک در آنجا مشاهده می‌شود را روزانه با روغن نارگیل یا زیتون گرم ماساژ دهید. این کار به حفظ رطوبت صورت و بازسازی سریع‌تر سلول‌ها کمک می‌کند.

هم چنین، می‌توانید یک موز را له کنید و آن را روی صورت قرار دهید. اجازه دهید ۳۰ دقیقه بر روی پوست‌تان بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید. از این درمان ۲ تا ۳ بار در هفته استفاده کنید.

۳- پوست خشک

ممکن است ناگهان احساس کنید پوست شاداب‌تان خشک شده است. این هم یکی از نشانه‌های پیری است. این به آن خاطر است که با افزایش سن پوست به اندازه کافی چربی تولید نمی‌کند.

۳۰ دقیقه قبل از اینکه دوش بگیرید، مقداری روغن زیتون به پوست‌تان بمالید و آن را به آرامی ماساژ دهید. سپس دوش بگیرید و بعد از آن از یک مرطوب کنند سبک استفاده کنید.

۴- پوست شل و ول و افتاده

یکی دیگر از نشانه‌های پیری پوست، شل و ول شدن آن است. این حالت به خاطر کم شدن حالت کشسانی پوست به وجود می‌آید. در این حالت پوست رطوبت طبیعی خود را هم از دست می‌دهد.

ماسک سفیده تخم مرغ یکی از بهترین درمان‌ها برای شل شدگی و افتادگی پوست است. ۱ قاشق غذاخوری ماست و یک عدد سفیده تخم مرغ را با هم به خوبی هم بزنید. سپس این ماسک را بر روی صورت و گردن‌تان بمالید و اجازه دهید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند. سپس آن را بشویید. از این درمان ۲ تا ۳ بار در هفته استفاده کنید.

۵- لکه‌های پوستی و تغییر رنگ پوست

لکه‌های پوستی و تغییر رنگ پوست ممکن است در اثر فاکتور‌های زیادی به وجود آید و افزایش سن تنها یکی از آن‌ها است. تولید بیش از حد ملانین در پوست در نتیجه بهم خوردن تعادل هورمونی بدن باعث ایجاد این لکه‌ها و تغییر رنگ پوست می‌شود.

با استفاده از یک تکه پنبه، مقداری آب لیمو تازه را به صورت‌تان بمالید. اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر پوست‌تان بماند. سپس آن را با آب بشوید. از این درمان ۲ بار در روز استفاده کنید.

۶- غبغب

پوست گردن از پوست دیگر قسمت‌های بدن نازک‌تر است و همین باعث می‌شود حالت کشسانی خود را زودتر از دست دهد و شل شود.

برای جلوگیری از شل شدن پوست گردن‌تان و به وجود آمدن غبغب، هر روز مقداری مرطوب کننده به گردن‌تان بزیند.

یکی دیگر از درمان‌های خوب آن است که فراموش نکنید به گردن‌تان هم ضد آفتاب بزنید. با این کار از خشک شدن پوست گردن و صدمه آفتاب به آن جلوگیری می‌کنید.

۷- سیاهی دور چشم

پوست دور چشم بسیار نازک است و با افزایش سن نازک‌تر هم می‌شود و نشانه‌های پیری را بهتر نشان می‌دهند. از دست دادن چربی زیر پوست باعث می‌شود پوست شفاف‌تر شود و رگ‌های خونی دور چشم آشکارتر می‌شوند و باعث ایجاد حاله‌ای سیاه دور چشم می‌شوند.

هر شب قبل از خواب مقداری روغن بادام به دور چشم‌تان بمالید و آن را به آرامی ماساژ دهید. همچنین می‌توانید پنبه‌ای را به مقداری گلاب آغشته کنید و آن را برای ۱۵ دقیقه روی چشم قرار دهید.

۸- بزرگ شدن منافذ پوست

منافذ پوست با افزایش سن باز و مشخص می‌شوند.

یخ به خاطر انقباضی که در پوست ایجاد می‌کند، باعث کوچک شدن منافذ باز پوست می‌شود. می‌توانید مقداری یخ را در دستمالی کتانی بپیچید و برای ۵ دقیقه بر روی ناحیه مورد نظرتان قرار دهید.

۹- افتادگی پلک

افتادگی پلک به حالتی گفته می‌شود که لبه‌های پلک بالایی پایین‌تر از حد معمول قرار بگیرند. گاهی پلک آنقدر پایین می‌آید که جلوی بینایی شما را هم می‌گیرد.

به آرامی اطراف پلک را ماساژ دهید تا گردش خون را در آن افزایش دهید. این کار با گذشت زمان باعث کاهش افتادگی پلک می‌شود.

۱۰- پف زیر چشم

لینک منبع

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.