٩١ درصد مردم ایران از صدا و تصویر دیجیتال برخوردارند

0
(0)
تلویزیون

قائم‌ مقام معاونت توسعه و فناوری صداوسیما موتور محرک صنعت رسانه را حوزه فناوری دانست و بیان کرد: باید شرایطی ایجاد شود که رسانه همگام با فضای مجازی پیش رود و ارتباط مستقیم با فضای مجازی داشته باشد که در این زمینه صداوسیما پیشگام بوده است؛ ضمن آنکه در آینده نیز به سمت رسانه‌های هوشمند و همگرا پیش خواهیم رفت.

به گزارش ایسنا، محمد فهمی‌حشیانی صبح امروز شنبه در مراسم افتتاح ۴٠ پروژه فنی و آغاز تصویربرداری از سریال خانه مادری با اعتباری بالغ بر ١۵٠ میلیارد ریال، گفت: افتتاح این ۴٠ پروژه ملی حاصل زحمات همکارانمان در صدا و سیمای کرمان است که اتفاق ویژه‌ای در کشور و استان خواهد بود.
وی با اشاره به رسالت این معاونت اظهار کرد: تمام آحاد و مناطق کشور از پوشش صداوسیمای جمهوری اسلامی برخوردار هستند و هم‌اکنون ٩١ درصد از مردم کشور از صدا و تصویر دیجیتال کشور برخوردار هستند.
قائم‌مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه با بیان این مطلب که به دنبال پوشش کامل صدا و تصویر، همه مناطق کشور هستیم، تصریح کرد: در این دوره جدید زمینه این پوشش را به مرز خودکفایی رسانده‌ایم و در این حوزه به استقلال رسیده‌ایم که این مهم نیز به کمک شرکت های دانش بنیان بوده است.
وی ادامه داد: برای ادامه این مسیر نیز به کمک فنی و حرفه‌ای خارج از کشور نیاز نداریم و هم اکنون ٢٠٠٠ ایستگاه کشور مجهز به سامانه دیجیتال شده‌اند که نیاز است ۵٠٠٠ ایستگاه دیگر در سطح کشور نیز به این سامانه مجهز شوند تا کل کشور تحت پوشش دیجیتال قرار گیرند.
فهمی حشیانی از نیاز به تکمیل زیرساخت ها در جهت ارتقای کیفیت سخن به میان آورد و عنوان کرد: با توجه به اینکه مخاطبان انتظار دارند که کیفیت تصاویر زیاد شود لذا در این راستا باید ظرفیت‌های HD تصاویر کنونی را چهار برابر کنیم تا بتوانیم رضایت کامل بینندگان را جلب کنیم.
وی موتور محرک صنعت رسانه را حوزه فناوری دانست و بیان کرد: باید شرایطی ایجاد شود که رسانه همگام با فضای مجازی پیش رود و ارتباط مستقیم با فضای مجازی داشته باشد که در این زمینه صدا و سیما پیشگام بوده است، ضمن آنکه در آینده نیز به سمت رسانه های هوشمند و همگرا پیش خواهیم رفت.
احمد علیرمضانی نیز در این مراسم ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: معرفی که رسانه ملی از کرمان داشته است، باعث رشد چشمگیر گردشگر شده است.
وی بازدید ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر از استان کرمان را نشات گرفته از معرفی استان دانست و بیان کرد: استان کرمان سرمایه های اجتماعی فراوانی دارد، قابل توجه است که در مبارزه با تکفیر و تروریست استان کرمان به واسطه وجود سردار سلیمانی می درخشد.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان با بیان این مطلب که توقع از رسانه ملی کرمان توقع ویژه ای است که این مهم نیز به دلیل قابلیت های ویژه استان است، تصریح کرد: با توجه به اینکه استان کرمان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شد، لذا صدا و سیما ٧۵هزار دقیقه برنامه اقتصادمقاومتی در سال گذشته پخش کرده است و در ده ماهه سال جاری نزدیک به ٧٠ هزار دقیقه برنامه در خصوص اقتصاد مقاومتی استان پخش شد.
وی با اعلام اینکه بر اساس پژوهش‌ها درصد قابل توجهی از مردم با فرهنگ اقتصاد مقاومتی آشنا هستند، تصریح کرد: تلویزیون استانی ۶۷ درصد بیننده دارد که بیش از ۸۰ درصد از برنامه های آن مورد تایید مخاطب است، ضمن آنکه سیمای کرمان مخاطب از خارج استان نیز دارد، قابل ذکر است ۴۵ درصد نیز مخاطب رادیویی داریم.
علیرمضانی با بیان اینکه شبکه کرمان هم اکنون ٢۴ ساعته است اظهار کرد: هم اکنون شورای معارف در صدا و سیمای کرمان راه اندازی شده که آثار بسیار خوبی در سطح جامعه پیدا کرده است.
وی تعامل و همکاری را از سیاست‌های صداوسیمای مرکز کرمان برشمرد و افزود: همکاران صداوسیما در واقع سربازان و رزمندگان جمهوری اسلامی در مقابله با جنگ نرم هستند.
انتهای پیام

لینک کوتاهلینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

لینک کوتاه مطلب : https://www.javabnews.com/?p=144339
سایر مطالب مرتبط

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)