جواب نیوز

نوشتار افشین هاشمی برای محب‌اهری + فیلم

حسین محب اهری

افشین هاشمی کارگردان فیلم «دختر شیرازی» برای حسن محب‌اهری که پیش از بستری شدن در بیمارستان در این فیلم بازی کرده بود یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش ایسنا طبق خبر رسیده از روابط عمومی، او پس از بازی محب‌اهری در فیلم «خداحافظ دختر شیرازی» که چند روز قبل بخاطر بیماری سرطان بار دیگر در بیمارستان بستری شده بود، نوشت:

«بیماری باید خجالت بکشد!

وقتی می‌آید با خود شعف می‌آورد. بی‌وقفه جملاتش را تمرین می‌کند تا بهترین را اجرا کند. اما این بیماریِ بی‌پیر کمی خسته‌اش کرده بود که کم‌تر می‌خندید. ولی خداروشکر آن‌قدر روحِ زندگی داشت که روی این بیماریِ فلان‌فلان‌شده را کم کرد و به خانه‌اش برگشت.

– آهای… فلان‌فلان‌شده… با توام بیماریِ فلان‌فلان‌شده… دیگه دوروبرِ خونه‌ش پیدات نشه… درضمن… بدون یه پلان به من بدهکاری! مجبور شدم به خاطرِ توی فلان‌فلان‌شده یکی از پلان‌هایی که حسین محب‌اهری باید حضور می‌داشت رو بدون حضورش بگیرم… برو!… فلان‌فلان‌شده»

هاشمی این متن را «برای حسین محب‌اهری و خاطراتی که در کودکی‌مان به جا گذاشت و حضور سرزنده‌اش – با وجود بیماری – در فیلم «خداحافظ دختر شیرازی» نوشته است.

محب اهری در آخرین روزهای فیلمبرداری «خداحافظ دختر شیرازی» و پیش از بستری شدن در بیمارستان جلوی دوربین افشین هاشمی رفت.

این فیلم به تهیه‌کنندگیِ فرشته طائرپور و سرمایه‌گذاری علی طلوعی، یک عاشقانه‌ مفرّح است که بر اساس یکی از برجسته‌ترین آثارِ کمدی‌نویسِ مشهورِ آمریکایی – نیل سایمون – توسط افشین هاشمی با فرهنگِ شوخِ ایرانی بازنویسی شده است.

در خلاصه داستان «خداحافظ دختر شیرازی» آمده: یکی از شیراز، یکی از آبادان، هردو در تهران! مجبورند فعلن باهم سر کنند تا محمودِ نارفیق را پیدا کنند.

حسین یاری، شبنم مقدمی و افشین هاشمی از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.