نوای موسیقی «موریکونه» در مراسم وداع با «بلموندو» + فیلم

0
(0)

به گزارش ایسنا، روز پنجشنبه، مراسم وداع با «ژان پل بلموندو» بازیگر نامدار فرانسوی که روز دوشنبه در سن ۸۸ سالگی درگذشت، با حضور «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه درحالی در پاریس برگزار شد که قطعه‌ای از موسیقی فیلم «حرفه‌ای» ساخته «انیو موریکونه» آهنگساز برجسته ایتالیایی در این مراسم نواخته شد.

این قطعه نخستین‌بار توسط «موریکونه» برای یک فیلم ایتالیایی در سال ۱۹۷۱ ساخته شده بود که برای فیلم «حرفه‌ای»(۱۹۸۱) نیز مورد استفاده قرار گرفت.

در ادامه می توانید ویدئوی اجرای موسیقی زنده فیلم حرفه ای توسط گروه ارکستر در مراسم تشییع پیکر بازیگر فرانسوی را مشاهده کنید.

در این مراسم، سیاستمداران، چهره‌های شناخته‌شده و ستاره‌های ورزش به همراه طرفداران این ستاره سینما حضور داشتند. رئیس جمهور فرانسه نیز در سخرانی به این هنرپیشه ادای احترام کرد.

«بلموندو» در اوایل دهه ۸۰ میلادی به بزرگترین ستاره گیشه فرانسه تبدیل شد و با فیلم‌هایی مانند «حرفه ای» (۱۹۸۱) ساخته «ژرژ لوتنر» و «سوپر آس» از «ژرار اوری» (۱۹۸۲) میلیون‌ها تماشاگر فیلم را به سینماها کشاند

 «ازنفس‌افتاده»، «آن مرد از ریو»، «ترس بر فراز شهر»، «پی یرو خله»، «طغیانگر»، «آلپاگور»، «دستبرد»، «حرفه‌ای»، «تک‌تاز»، «کلاه» و «دزد پاریسی» از مهمترین فیلم‌هایی هستند که  «بلموندو» در آنها نقش آفرینی کرده است.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)