موج سوم کرونا ورزش ایران را مجددا تعطیل می‌کند؟

0
(0)


سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در رابطه با اینکه آیا موج سوم کرونا، تاثیری بر مجوزهای صادره در مورد شروع فعالیت های ورزشی خواهد داشت؟ گفت: پروتکل ها بسیار سختگیرانه است و تاکنون تصمیم بر توقف فعالیت های ورزشی نیست.

محمد اسدی مسجدی در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به اینکه با توجه به موج سوم شیوع ویروس کرونا، آیا مجوزهای صادر شده در مورد فعالیت های ورزشی مختلف در بخش برگزاری تمرینات، اردوها و مسابقات لیگ لغو خواهد شد، اظهار کرد: فدراسیون های مختلف نیز که موفق به دریافت مجوز شده اند در این زمینه نگرانی هایی دارند و اعلام کردند که سلامت از هر مسئله دیگری برای آن ها مهم تر است.

وی ادامه داد: باید تاکید کنیم پروتکل های بهداشتی تدوین و ابلاغ شده بسیار سخت گیرانه است و بسته به امواج شیوع ویروس کرونا نیست و در حال حاضر طبق همان برنامه زمان بندی شده فعالیت های ورزشی پیش خواهد رفت.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه هماهنگی لازم و کافی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وجود دارد، گفت: در تمامی جلسات مسئولان این وزارت خانه و فدراسیون های ورزشی حضور دارند و تصیمات به صورت جمعی و پس از بحث و بررسی اتخاذ می شود و پروتکل های سخت گیرانه ای نیز تدوین و ابلاغ شده است که به طور حتم در صورت رعایت کامل با حداقل چالش روبرو خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، تاکنون برای حدود ۲۰ رشته ورزشی مجوز فعالیت صادر شده که البته این مجوز برای رشته های مختلف یکسان نیست و برخی مربوط به برگزاری اردو در سطح تیم های ملی، برخی مربوط به برگزاری مسابقات و برخی نیز مربوط به برگزاری لیگ است. در عین حال قرار است از هفته آینده در برخی از رشته های ورزشی مجوزهای دیگری صادر شود که به صورت پلکانی اعلام خواهد شد.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

لینک کوتاه مطلب : https://www.javabnews.com/?p=233557
سایر مطالب مرتبط

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)