معرفی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز در۳۰بهمن ماه

0
(0)
جلالوندی

مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست از معرفی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز در۳۰بهمن ماه خبر داد و گفت: ۹۷ واحد موفق به کسب عنوان واحد سبز صنعتی و یا خدماتی را حائز شدند.

به گزارش ایسنا حمید جلالوندی اظهارکرد:‌ طی ۱۸ سال گذشته، تجارب ما برای انتخاب واحدها به عنوان واحد سبز سال به سال افزایش یافته و احتمال بروز خطا در این جهت را تا حد ممکن کاهش داده است. هرچند ادعایی برای احتمال خطا نیست، ولی قابل ذکر است که بعد از این همه سال‌ها، دقت در گزینش‌ها و امتیازدهی‌ها از حیطه سلیقه و اعمال نظر شخصی فراتر رفته و به ملاک‌های بسیار دقیق‌تر نایل آمده است.

وی افزود: تعداد واحدهای متقاضی جهت رقابت در همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز ۲۲۲ واحد صنعتی و ۹۰ واحد خدماتی و در مجموع ۳۱۲ واحد بوده است که از این تعداد ، ۷۱ واحد صنعتی و ۲۶ واحد خدماتی موفق به دریافت لوح و تندیس همایش شده‌اند. ۹۷ واحد از بین ۳۱۲ واحد داوطلب به مرحله نهایی رسیده‌اند و موفق به کسب عنوان واحد سبز صنعتی و یا خدماتی را حائز شدند.

مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه اظهارکرد: بدیهی است در این دوره نیز مثل دوره‌های قبل شرط حصول موفقیت برای احراز رتبه حداقل ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیار بوده است، ولی واحدهایی که موفق به اخذ حداقل ۶۵ امتیاز موفق شدند نیز مورد تقدیر جشنواره قرار می‌گیرند که تعداد آنها جمعا ۲۰ واحد صنعتی و خدماتی است البته واحدهایی هم وجود دارند که با امتیاز قابل توجه یعنی با امتیاز بیش از ۹۰، لوح زرین به عنوان صنعت یا خدمات سبز برگزیده دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام) جلالوندی تصریح کرد: با توجه به همکاری‌هایی که سال گذشته با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد UNIDO)) و سازمان همکاری‌های بین المللی آلمان (GIZ) برای تائید اعتبار گواهینامه‌های همایش صنعت سبز ایران به عمل آوردیم و با معیارهای سختگیرانه‌ای که در این جهت وجود دارد، به اعتبار جشنواره ما و گواهینامه‌هایی که ارائه می‌شود، دو چندان افزوده است.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

لینک کوتاه مطلب : https://www.javabnews.com/?p=143894
سایر مطالب مرتبط

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)