جواب نیوز

معرفی نامزدهای جایزه آکادمی سینماسینما

آکادمی سینما سینما

اسامی نامزدهای هشت‌گانه دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما اعلام شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی «سینماسینما»، نامزدهای دریافت این جایزه در هشت رشته اعلام شدند و در بخش فیلم‌های سینمایی، دو فیلم «مغزهای کوچک زنگ‌زده» و «عصبانی نیستم» با پنج عنوان نامزدی و «آشغالهای دوست‌داشتنی» و «خوک» با چهار عنوان نامزدی صدرنشین هستند.

درساژ، شعله‌ور، بمب یک عاشقانه، عرق سرد، تنگه ابوقریب و شماره ۱۷ سهیلا، با سه عنوان نامزدی در رده بعدی قرار دارند.

نامزدها با رای ۸۶ سینماگر، منتقد و کارشناس عضو این آکادمی انتخاب شده‌اند و برندگان در آئین پایانی آکادمی در روز ۱۹ مردادماه جاری معرفی خواهند شد.

اسامی کامل نامزدهای دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما به ترتیب الفبا به این شرح است:

* بهترین فیلم:

آشغالهای دوست‌داشتنی(به تهیه‌کنندگی محسن امیریوسفی)
بمب؛ یک عاشقانه(محسن رسول‌اف)
تنگه ابوقریب(سعید ملکان)
خوک(مانی حقیقی)
سرو زیر آب(سیدحامد حسینی)
شعله‌ور(محمدرضا شفیعی)
عصبانی نیستم(رضا درمیشیان)
مغزهای کوچک زنگ‌زده(سعید سعدی)

* بهترین کارگردان:

محسن امیریوسفی(آشغالهای دوست‌داشتنی)
محمدعلی باشه آهنگر(سرو زیر آب)
بهرام توکلی(تنگه ابوقریب)
مانی حقیقی(خوک)
رضا درمیشیان(عصبانی نیستم)
هومن سیدی(مغزهای کوچک زنگ‌زده)
پیمان معادی(بمب؛ یک عاشقانه)
حمید نعمت‌الله(شعله‌ور)

* بهترین فیلمنامه‌نویس:

محسن امیریوسفی(آشغالهای دوست‌داشتنی)
مانی حقیقی(خوک)
رضا درمیشیان(عصبانی نیستم)
حامد رجبی(درساژ)
هومن سیدی(مغزهای کوچک زنگ‌زده)
محمود غفاری(شماره ۱۷ سهیلا)
پیمان معادی(بمب؛ یک عاشقانه)
حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست(شعله‌ور)

* بهترین بازیگر زن:

سارا بهرامی(دارکوب)
زهرا داودنژاد(شماره ۱۷ سهیلا)
سحر دولتشاهی(عرق سرد)
باران کوثری(عرق سرد)
باران کوثری(عصبانی نیستم)
نگار مقدم(درساژ)
شبنم مقدمی(خجالت نکش)
مهتاب نصیرپور(آستیگمات)
شیرین یزدانبخش(آشغالهای دوست‌داشتنی)

* بهترین بازیگر مرد:

فرهاد اصلانی(مغزهای کوچک زنگ‌زده)
امیر جدیدی(عرق سرد)
امیر جدیدی(هت تریک)
امین حیایی(شعله‌ور)
جواد عزتی(تنگه ابوقریب)
نوید محمدزاده(عصبانی نیستم)
نوید محمدزاده(مغزهای کوچک زنگ‌زده)
حسن معجونی(خوک)
علی مصفا(گرگ‌بازی)

* بهترین فیلمساز اول:

پویا بادکوبه(درساژ)
محمود غفاری(شماره ۱۷ سهیلا)
پوریا کاکاوند(گلدن تایم)
عباس نظام‌دوست(گرگ‌بازی)
کاظم ملایی(کوپال)

* بهترین فیلم مستند:

اسرار دریاچه(آرمان ایثاریان)
اکسدوس(بهمن کیارستمی)
بهارستان، خانه ملت(بابک بهداد)
پرسپولیس، شیکاگو(ارد عطارپور)
خاتمه(مهدی و هادی زارعی)
خرامان(آرش اسحاقی)
فریاد رو به باد(سیاوش جمالی و عطا مهراد)

* بهترین فیلم کوتاه

بچه خور(محمد کارت)
تشریح(سیاوش شهابی)
تو هنوز اینجایی(کتایون پرمر و محمد روحبخش)
دریای تلخ(فاطمه احمدی)
گسل(سهیل امیرشریفی)
ماچ سینمایی(کریم لک زاده)
مثل بچه آدم(ارین وزیر دفتری)

آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مردادماه در هتل انقلاب تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام

لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.