جواب نیوز

معرفی اولین شاسی‌بلند تمام‌برقی “اینفینیتی” در سال نو میلادی

اینفینیتی

شرکت خودروساز ژاپنی قصد دارد در آغازین روزهای سال نوی میلادی از اولین شاسی‌بلند تمام‌برقی خود رونمایی کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت "اینفینیتی"(Infiniti) که زیربرند لوکس کمپانی "نیسان"(Nissan) است، ماه آینده که مصادف با تغییر سال میلادی است و همزمان با سی‌امین سالگرد تاسیس خود، اولین خودروی شاسی‌بلند تمام‌برقی خود را در نمایشگاه بین‌المللی خودروی آمریکای شمالی(NAIAS) در دیترویت آمریکا رونمایی خواهد کرد.

این خودرو اولین طراحی اینفینیتی را در زمینه خودروهای برقی و در راستای برنامه‌های خود برای تکمیل خط تولید برقی خود از سال ۲۰۲۱ به جهان نشان می‌دهد.

"هیروتو سایکاوا" مدیر عامل شرکت نیسان گفت: امیدواریم تا سال ۲۰۲۵ بیش از نیمی از خودروهای فروخته شده ما در سراسر جهان، برقی باشد.

این خودروی برقی جدید حاصل ترکیب دو طرح مفهومی اینفینیتی، یعنی سدان لوکس "Q Inspiration" و "retro Prototype 10 racer" است که هر دو در سال جاری معرفی شده‌اند.

نیسان در آخرین اعلامیه خود اعلام کرد: این عناصر گردهم آمده‌اند تا چشم‌انداز دقیق‌تری از آینده اینفینیتی در دوران طراحی الکتریکی ارائه دهند.

"کریم حبیب" مدیر طراحی اجرایی کاندایی و لبنانی الاصل اینفینیتی گفت: خودروی مفهومی که ما در دیترویت رونمایی می‌کنیم، آغاز یک عصر جدید برای اینفینیتی است و مسیر ما را نشان می‌دهد. برقی کردن و دیگر فناوری‌های جدید به ما فرصتی برای تکامل فلسفه طراحی ما داده‌اند. این بدان معنی است که تناسب طراحی‌های خارجی و داخلی، فضای داخلی بیشتر و فناوری‌های کمکی به پیشرفت این کمپانی کمک کرده‌اند.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.