جواب نیوز

مشکل ترافیک به دست ژاپنی‌ها حل می‌شود+فیلم

هوندا

یکی از خودروسازهای ژاپنی با معرفی یک فناوری جدید می‌تواند مشکل سنگینی ترافیک را یک بار برای همیشه حل کند و همچنین ایمنی جاده‌ها را به طور قابل ملاحظه‌ای تقویت کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت خودروسازی هوندا در نمایشگاه محصولات الکترونیکی "CES 2019" سر شلوغی خواهد داشت، چرا که می‌خواهد چندین مفهوم و محصولات مربوط به وسایل نقلیه و رباتیک را به نمایش بگذارد.

از جمله این مفاهیم، یک سیستم جذاب ایمنی جاده‌ای است که از ارتباطات فی‌مابین وسایل نقلیه استفاده می‌کند.

هوندا این سیستم را "ازدحام ایمن"(Safe Swarm) نامیده است و هدف آن بهبود ترافیک و ایمنی در خیابان‌ها و جاده‌ها است.

طرح مفهومی "ازدحام ایمن" نشان می‌دهد که چگونه ارتباط "خودرو به خودرو"(V2V) و "خودرو به همه چیز"(V2X) می‌تواند جریان ترافیک و ایمنی را در شرایط مختلف بهبود بخشد.

این مفهوم ابتدا در سال ۲۰۱۷ در نمایشگاه CES معرفی شده بود. هنگامی که معرفی شد، این مفهوم صرفا شامل مدل‌های کامپیوتری بود که کارکرد آن را نشان می‌داد. اما در حال حاضر هوندا این سیستم را با خودروهای واقعی و در یک جاده واقعی به نمایش گذاشته است.

ارزیابی این ایده برای استفاده در دنیای واقعی ثابت کرده است که کارایی لازم را دارد و هوندا آماده قرار دادن "ازدحام ایمن" در معابر عمومی است. استفاده رسمی از این سیستم به زودی آغاز خواهد شد.

این خودروساز قصد دارد از ۳۳ مسیر هوشمند در اوهایوی آمریکا برای آزمایش این سیستم استفاده کند. این جاده طولانی‌ترین مسیری خواهد بود که خودروهای متصل در جهان خواهند پیمود.

هوندا به دنبال آزمایش هر دو فناوری "V2V" و "V2X" خود و همچنین کمک به دیگر خودروسازان برای آزمایش ارتباطات متصل خود است.

هوندا از یک مسیر بسته برای ارزیابی ایده "ازدحام ایمن" در دنیای واقعی استفاده می‌کند.

این سیستم ایمن بر روی یک مفهوم بنا شده است که توسط بسیاری از محققان دیگر در حوزه وسایل نقلیه خودران تجسم شده است و از این جهت بدین صورت نامگذاری شده است که حتما تاکنون دیده‌اید که حرکت‌های شلوغ و ازدحامی حیوانات، به عنوان مثال شنا کردن هزاران ماهی در کنار هم در یک توده متراکم، با هیچ برخورد و تصادفی همراه نیست. به همین دلیل، این سیستم، "ازدحام ایمن" نام گرفته است.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۱، هواپیماسازی بوئینگ با استفاده از یک مدل حشره‌ای برای پرواز، فناوری ایمن مخصوص خود را معرفی کرد.

ایده هوش ازدحامی ایده جدیدی نیست، اما هوندا قصد دارد تا با استفاده از فناوری‌های رانندگی خودران خود آن را به سطح جدیدی برساند.

ویدئوی انتشار یافته این شرکت، آخرین ویژگی‌ها و قابلیت‌های فناوری "ازدحام ایمن" را نشان می‌دهد و نشان می‌دهد که چگونه وسایل مجهز و متصل می‌توانند به یکدیگر و همچنین شرایط ترافیکی واکنش نشان دهند و حتی به دیگر وسایل نقلیه غیرمتصل نیز کمک کنند.

این سیستم با ترافیک سنگین، خطرات جاده‌ای و غیره مقابله می‌کند و اجرایی شدن آن موجب روان شدن همیشگی حرکت خودروها در سطح معابر و افزایش شدید ایمنی جاده‌ها می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.