جواب نیوز

مشارکت استاد دانشگاه شیراز در تالیف یک کتاب مرجع بین‌المللی

دانشگاه شيراز

یکی از اساتید تمام وقت دانشگاه شیراز در پروژه تالیف یک کتاب مرجع بین‌المللی مشارکت داشته است.

به گزارش ایسنا، دکتر علی سلطانی، استاد تمام دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز به همراه تعدادی از پژوهشگران بین‌المللی یک کتاب انگلیسی زبان در زمینه شهر هوشمند تالیف و منتشر کردند.

این کتاب با عنوان – Computational Urban Planning and Management for Smart Cities – "مدیریت و برنامه‌ریزی محاسباتی برای شهرهای هوشمند" توسط انتشارات بین‌المللی اشپرینگر هلند منتشر شده است.

کتاب یاد شده ۴۸۲ صفحه و دربرگیرنده ۲۶ فصل است و برای طیف گسترده‌ای از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران شهرسازی، برنامه‌ریزی و مدیریت شهری، مهندسی حمل‌ونقل، ریاضیات کاربردی، علوم رایانه و علوم جغرافیا و مدیریت بحران قابلیت استفاده دارد.

سلطانی، استاد دانشگاه شیراز در تالیف سه فصل از این کتاب با نویسندگانی از کشورهای استرالیا، سوئد، مجارستان، ویتنام و ایران مشارکت داشته است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شیراز، این فصل‌ها در رابطه با موضوعات مختلف شهر هوشمند شامل استفاده از کلان داده‌ها در تحلیل سفرهای دوچرخه درون شهری، توسعه مدل پیش‌بینی تغییر وسیله سفر برای سفرهای منظم کاری و همچنین بهینه‌سازی هوشمند مسیرها و نقاط پناهگاهی در هنگام وقوع بحران است.

انتهای پیام

لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.