جواب نیوز

قلعه‌نویی: از بازیکنانم ناراضی‌ام، باید بزرگ‌تر از این فکر کنیم/ حریف هندی با سیستم ۱۰ – ۱ بازی می‌کرد!

قلعه‌نویی: از بازیکنانم ناراضی‌ام، باید بزرگ‌تر از این فکر کنیم/ حریف هندی با سیستم ۱۰ – ۱ بازی می‌کرد!

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن مدعی شد حریف هندی این تیم در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا با تمام بازیکنانش دفاع کرده است.

امیر قلعه‌نویی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از اصفهان، امیر قلعه‌‌نویی پس از برتری ۳ بر یک تیمش مقابل آیزاول هند و صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا گفت: اجازه بدهید قبل از اینکه راجع به بازی صحبت کنم، از مجموعه ذوب آهن، شخص آقای آذری و کارگرانی که زمین را آماده کردند، تشکر کنم. بچه‌های ما به خاطر شکست در تک بازی جام حذفی مقابل فجرسپاسی شیراز در فشار بودند و اینکه مبادا در این بازی هم ببازند، اما خدا را شکر سهمیه ایران را حفظ کردند.

حریف هندی با سیستم ۱۰ – ۱ بازی می‌کرد!
وی ادامه داد: واقعاً بازی سختی مقابل آیزاول داشتیم. فکر می‌کنم حریف با سیستم ۱۰ – ۱ بازی می‌کرد! توپ‌های ما هم تبدیل به گل نمی‌شد، اما خدا را شکر توانستیم در نهایت پیروز شویم و این سهمیه را برای کشور حفظ کنیم.

حضور هزار تماشاگر ما به اندازه ۱۰۰ هزار نفر ارزش داشت
سرمربی تیم فوتبال ذو‌ب‌آهن در مورد سرمای شدید ورزشگاه فولادشهر نیز تصریح کرد: واقعاً من امروز خیلی اذیت شدم، هم به دلیل سرمای هوا و هم به خاطر اینکه توپ‌های‌مان تبدیل به گل نمی‌شد. در پایان هم از هواداران تشکر می‌کنم که در این سرما به ورزشگاه آمدند و همین اندازه تماشاگر به اندازه ۱۰۰ هزار نفر ارزش داشت.

از بازیکنانم ناراضی‌ام، باید بزرگ‌تر از این فکر کنیم
امیر قلعه‌نویی در نشست خبری این دیدار نیز تصریح کرد: از همه کارگرانی که در این دو الی سه ماهه چمن ورزشگاه فولادشهر را آماده کردند، تشکر می‌کنم و دست‌شان را می‌بوسم. همچنین از کارگرانی که در کنار کوره کارخانه ذوب‌آهن کار می‌کنند، تشکر می‌کنم. این یکی از بازی‌های سخت ما بود. از همه بازیکنانم گله‌مند هستم‌. ما نباید هیچ تیمی را دست‌کم بگیریم. جام حذفی تجربه بدی بود و متأسفانه توپ‌های ما در این مسابقه هم وارد دروازه نمی‌شد. ما باید روی نگرش و نوع بازی‌مان تغییراتی دهیم و باید بزرگ‌تر از این فکر کنیم. اگر می‌خواهیم در آسیا و لیگ همین‌طور ادامه دهیم، با این نوع بازی به مشکل بر خواهیم خورد.

از مربی تیم هندی یک سبک جدید یاد گرفتم!
وی افزود: بازی مقابل تیم‌های اینچنینی سخت است. از مربی حریف یک سبک جدید یاد گرفتم که با ترکیب ۱۰ – ۱ بازی کنم!

پس از به ثمر رسیدن گل اول بازیکنان ما همه چیز را تمام شده می‌دانستند
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: پس از به ثمر رسیدن گل اول بازیکنان ما همه چیز را تمام شده می‌دانستند. این افکار خطرناک هستند و ممکن بود بار دیگر جریمه شویم.

اشتباه کردن مدافعان طبیعی است
قلعه‌نویی درباره اینکه مدافعان تیمش اشتباهاتی را در این مسابقه داشتند، تصریح کرد: مدافعان ما امروز به جز صحنه‌ای که گل خوردیم بازی بسیار خوبی انجام دادند. اینکه مدافعی هم اشتباه کند، طبیعی است، زیرا بازیکنان بزرگ دنیا هم اشتباه می‌کنند. بهترین دفاع جهان هم برابر آزمون اشتباه کرد تا به بایرن مونیخ گل بزند.

تبریزی به راحتی می‌تواند در لیگ‌های خوب اروپا بازی کند
وی افزود: درباره مرتضی تبریزی هم بگویم که او یکی از بازیکنان استاندارد ایران است که برخی تغییرات باید در نوع بازی خود بدهد. مطمئنم اگر چنین کارهایی را انجام دهد به راحتی می‌تواند در لیگ‌های خوب اروپا بازی کند.

امیدوارم نگاه مسئولان تغییر پیدا کند و از ما حمایت کنند
«آیا از این به بعد شرایط تیم ذوب‌آهن تغییر خواهد کرد؟»، وی در این باره یادآور شد: توقع ما این است که از تیم ما حمایت شود. ما در بین تیم‌های لیگ برتری کمترین دریافتی را داشته‌ایم و از این منظر تیم ما مظلوم است. از بازیکنانم تشکر می‌کنم که مردانه ایستاده و تلاش می‌کنند. امیدوارم نگاه مسئولان تغییر پیدا کند و از ما حمایت کنند. یک مربی باید سه سال فرصت داشته باشد، روزی با ساکت نشسته بودیم و گفتم من نیامدم که توپ زدن به کسی را یاد بدهم و دوست دارم اثرگذار باشم. حمایت مسئولان مقداری کمرنگ شده، اما امیدوارم بهتر شود. استان اصفهان باید قدر سعید آذری (مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن) را بداند. متأسفانه از نظر بودجه او را اذیت می‌کنند.

در سخت‌ترین گروه لیگ قهرمانان حضور داریم
سرمربی تیم ذوب‌آهن درباره پیش‌بینی خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان و اینکه آیا به صعود تیمش از گروه B این مسابقات امیدوار است، گفت: فوتبال چیزی نیست که قابل پیش بینی باشد، گواردیولا زمانی که به منچسترسیتی رفت، این تیم با الان بسیار متفاوت بود. در تیم ابتدا باید فرم‌سازی شود و پس از آن بار روی آن قرار گیرد. ما الآن در مرحله فرم‌سازی هستیم، سخت‌ترین گروه در لیگ قهرمانان برای ماست، اما امسال هم که در حال فرم‌سازی هستیم نسبت به گذشته با کلاس برتری فوتبال بازی می‌کنیم.

در حال حاضر نیمکت بسیار خوبی داریم
قلعه‌نویی در مورد اینکه تیمش نیمکت چندان قوی ندارد، عنوان کرد: ما در نیم فصل نخست نیمکتی نداشتیم و برخی بازی‌ها را با شش یا هفت نیمکت‌نشین بازی می‌کردیم، الان بازیکنان خوبی داریم که هر تغییری بخواهیم می‌توانیم در بازی انجام دهیم. در حال حاضر نیمکت بسیار خوبی داریم.

مرتضی باید تمرکزش را روی مسائل فنی بگذارد
وی در پایان در واکنش به این پرسش که «چرا مرتضی تبریزی علاقه به درگیری با بازیکنان حریف دارد؟»، تصریح کرد: من اعتقاد دارم که بسیاری از بازیکنان بزرگ درگیر می‌شوند، اما مرتضی باید تمرکزش را روی مسائل فنی بگذارد.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.