جواب نیوز

فناوران سطح فناوری خود را به سطح بازار نزدیک کنند

افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه‌ها و مراکز علمی درخواست کرد تا راهکارهای برون‌رفت از چالش‌های کنونی را ارائه دهند و گفت: از فناوران نیز خواسته می‌شود تا سطح فناوری خود را به سطح بازار نزدیک کنند.

به گزارش ایسنا دکتر مسعود برومند امروز در نشست وزارت علوم با رؤسای پارکهای علم و فناوری و معاونان پژوهش‌وفناوری دانشگاه‌ها با اشاره به تغییرات ۴۰ ساله در وزارت علوم، افزود: در ابتدا در این وزارتخانه فعالیت آموزشی و تامین نیروی انسانی متخصص و توسعه تحصیلات تکمیلی تعریف شد.

وی فعالیت در حوزه پژوهشی را از دیگر دوران فعالیت این وزارتخانه نام برد و یادآور شد: وزارت علوم بعد از تاخیر ۶ تا ۷ ساله وارد فعالیت‌های نوآوری و فناوری شده است.

برومند با تاکید بر اینکه تغییرات این وزارتخانه بر اساس نیارهای روز جامعه بوده است، اظهار کرد: برای توسعه کارآفرینی و نوآوری به همکاری دست‌اندرکاران این حوزه نیاز داریم.

معاون پژوهش‌وفناوری وزیر علوم با اشاره به برخی چالش‌های علم و فناوری در کشور، خاطر نشان کرد: ما برای برخی مشکلات راهکاری نداریم، ولی می‌توان مکانیزم‌هایی برای آن تعریف کرد.

وی تعریف مکانیزم‌هایی برای بهره‌گیری از منابع صندوق نوآوری و شکوفایی را از جمله این مکانیزم‌ها نام برد و یادآور شد: بر اساس مستندات در سال ۹۱ به میزان ۹ میلیارد تومان از شرکتهای مستقر در پارک‌ها حمایت شده است.

برومند تصریح کرد: این عدد در سال ۹۶ به ۴۲.۷ رسیده است.

وی با بیان اینکه برای برون‌رفت از مشکلات کنونی باید از سوی پارک‌های علم‌وفناوری و دانشگاه‌ها مکانیزم‌های اجرایی ارائه شود، افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی نیز آماده دریافت این مکانیزم‌های اجرایی است.

معاون پژوهش‌وفناوری وزیر علوم تاکید کرد: در این راستا از دانشگاه‌ها و مراکز علمی انتظار داریم TRL فناوری‌های خود را به سطح بازار نزدیک کنند.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.