جواب نیوز

فقدان حمایت‌های‌ مالی و ریالی، مهم‌ترین مانع پژوهش

بودجه پژوهش

رئیس دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه مهم‌ترین موانع پژوهشی موجود، نبود حمایت‌های‌ مالی و ریالی است، تصریح کرد: اگر بتوان به طریقی زیرساخت‌ها را برای افراد ایجاد کرده و حمایت مالی از آن‌ها صورت گیرد، به خودی خود می‌توان به پژوهش کمک کرد و برای رفع مشکلات پژوهشی منطقه تلاش کرد.

سعید کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت حوزه پژوهش، اظهار کرد: شاید اگر ۱۰ درصد از بودجه دانشگاه به امر پژوهش اختصاص داده شود باز هم این بودجه ناچیز باشد چرا که با توجه به شرایط اقتصادی و تنگناهای ریالی، محدودیت‌هایی در فعالیت‌های پژوهشی وجود دارد ولی نهایت تلاش و حمایت در قالب پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری و طرح‌های پژوهشی اعضای هیات علمی صورت می‌گیرد.

وی افزود: از تمامی طرح‌های شرکت‌های دانش بنیان، مراکز کارآفرینی، نوآوری و ایده‌پردازی در حوزه معاونت پژوهشی در دانشگاه شهرکرد حمایت می‌شود.

کریمی گفت: اخیرا دانشجویان و اعضای هیات علمی درصدد هستند تا تمامی طرح‌های پژوهشی که از سوی آن‌ها ارائه می‌شود، مسئله‌محور باشند تا معضلات و مشکلات منطقه و کشور را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه نهادهای علمی از جمله جهاد دانشگاهی می‌توانند در میان مراکز دانشگاهی بسترهای انجام پژوهش‌های کاربردی را فراهم کند، بیان کرد: اگر افراد بتوانند از کلاس‌هایی عملی که توسط جهاد دانشگاهی و سایر مراکز علمی برگزار می‌شود، استفاده کنند، کارهای عملی بیشتری را می‌آموزند.

رئیس دانشگاه شهرکرد در پایان خاطرنشان کرد: این مراکز به راحتی می‌توانند ارتباط و خلاهایی که میان صنعت و دانشگاه وجود دارد را برطرف کنند، همچنین نیازهای صنعت را از طریق مهارت‌افزایی به خوبی پوشش دهند.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.