جواب نیوز

عذرخواهی فولکس بابت استفاده از میمون‌ در تست آلایندگی اگزوز

عذرخواهی فولکس بابت استفاده از میمون‌ در تست آلایندگی اگزوز عذرخواهی فولکس بابت استفاده از میمون‌ در تست آلایندگی اگزوز

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، به نقل از نیویورک تایمز، «ماتیاس مولر» مدیرعامل گروه خودروسازی فولکس واگن آلمان گفته مسئولیت عواقب این پروژه که خود او "نادرست و غیراخلاقی و تنفرانگیز" خوانده را بر عهده می‌گیرد.

همزمان فولکس واگن مدیر بخش لابی‌گری خود توماس اشتگ را در همین رابطه برکنار کرده است چرا که گفته شده او از این پروژه آزمایشی که در سال ۲۰۱۴ در ایالت نیومکزیکو آمریکا اجرا شده باخبر بوده است.

مولر گفت: "آنچه روی داد نباید هرگز اتفاق می‌افتاد، من از این بابت بسیار پشیمانم و مسئولیت عواقب آن را کاملا بر عهده می‌گیرم."

گروه تحقیقاتی خودرو ای‌یو‌جی‌تی که مجری این پروژه تحقیقاتی بوده از سوی سه شرکت آلمانی مرسدس بنز، بی‌ام‌و و فولکس واگن تامین مالی می‌شده است. ای‌یو‌جی‌تی اکنون منحل شده است.

رسوایی درباره این پروژه تحقیقاتی که خشم بسیاری از حامیان محیط‌زیست و حقوق حیوانات را برانگیخته نخستین‌بار هفته گذشته در گزارشی تحقیقی در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد.

در این پروژه ای‌یو‌جی‌تی ۱۰ میمون را در اتاقی محصور و آنها را در معرض دود اگزوز محصولاتی چون فولکس قورباغه‌ای با موتور دیزل قرار داده است. این پروژه در شهر آلباکورکی ایالت نیومکزیکو اجرا شده است.

لینک منبع

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.