طراحی فاز ۳ تغلیظ سونگون مطابق با آخرین نتایج اکتشافی

0
(0)به گزارش ایسنا، علی فتوحی در این زمینه با اشاره به رویکرد مدیرعامل شرکت ملی مس ایران مبنی بر افزایش تولید و رونق هرچه بیشتر توسعه طرح‌های‌ اقتصادی، اظهار کرد: فاز ۳ تغلیظ کنسانتره مس سونگون مشابه فاز ۱و۲ این مجتمع برای خاک ورودی هفت میلیون تن در سال و کنسانتره مس تولیدی ۱۵۰ هزار تن در سال و تولید ۱۵۰۰ تن کنسانتره مولیبدن در سال طراحی شده است.

مجری طرح فاز ۳ تغلیظ سونگون با بیان این‌که ذخیره ماده معدنی قابل استخراج در مجتمع سونگون بیش از یک میلیارد تن اعلام شده است، گفت: اصلی‌ترین دلیل اجرای طرح فاز ۳ نیز دقیقا مرتبط با ذخیره ماده معدنی قابل استخراج است و برابر مهندسی و اعلام طرح‌های توسعه معدن این مجتمع طرح استخراج این ماده معدنی به موازات اجرای طرح تغلیظ فاز ۳ در حال انجام است.

وی میزان سرمایه ارزی و ریالی مورد نیاز این طرح را در مجموع ۳۰ هزار میلیارد ریال برای احداث سنگ‌شکن، نوار انتقال مواد، کارخانه و قسمت‌های جانبی اعلام کرد و افزود: همچنین  ۱۲ هزار میلیارد ریال نیز برای مجمعه انتقال باطله و تامین آب برگشتی برآورد شده است.

فتوحی ضمن تاکید براینکه کارشناسان مجرب شرکت و مهندسان داخلی برای اجرای سریع و بدون نقص این پروژه، توان لازم را دارند، خاطرنشان کرد: بخش عمده تجهیزات اصلی این خط خریداری شده و قسمت‌های اصلی این پروژه در داخل ساخت خواهد شد و بخش بسیار کوچکی از آن، نیاز به تامین از خارج دارد.

به گفته مجری طرح فاز ۳ تغلیظ سونگون، این طرح در حال حاضر در مرحله خاکبرداری است و انتخاب مشاور طرح نیز صورت گرفته است. همچنین شناسایی پیمانکاران برای اجرای این طرح به‌صورت EPC انجام شده و به‌زودی اسناد مناقصه تکمیل و مناقصه برگزار خواهد شد.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

لینک کوتاه مطلب : https://www.javabnews.com/?p=233189
سایر مطالب مرتبط

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)