جواب نیوز

«شهری برای همه» وضعیت شهرهای معلول را بررسی می‌کند

«شهری برای همه» وضعیت شهرهای معلول را بررسی می‌کندخبرگزاری فارس: «شهری برای همه» وضعیت شهرهای معلول را بررسی می‌کند

قسمت دوم مجموعه مستند «شهری برای همه» به‌ضرورت مناسب‌سازی مبلمان شهری و ارتباط آن با حقوق شهروندی و عدالت اجتماعی می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری فارس، فاطمه صارمی گفت: در دومین قسمت از مجموعه مستند «شهری برای همه» موانع مختلف شهری برای معلولان از موانع شهری گرفته تا موانع فرهنگی و اندیشه موردبررسی قرار می‌گیرد.
کارگردان شهری برای همه افزود: در این قسمت لیلا بهبود روانشناس دارای معلولیت، از «شهر معلول» و محدودیت‌هایی که برای معلولان به دنبال دارد، می‌گوید.
وی تصریح کرد: خانم بهبود معتقد است که وقتی وارد اجتماع می‌شود احساس ناتوانی می‌کند و درواقع فضای شهری معلولیت را به او را تحمیل می‌کند، او در این برنامه از تجربه‌های شخصی‌اش در دوران تحصیل و مشکلاتی که با آن‌ها مواجه شده صحبت خواهد کرد.
مستند «شهری برای همه» پنجشنبه‌ها به نویسندگی و کارگردانی فاطمه صارمی و تهیه‌کنندگی وحید مهدی زاده روی آنتن شبکه مستند سیما می‌رود.
این مجموعه مستند در ۱۳ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای با مشارکت دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور و شبکه مستند سیما تولیدشده و به بررسی مشکلات و معضلات بافت شهری، ساختمان‌ها و فضاهای عمومی، سیستم حمل‌ونقل و شبکه پیاده شهری می‌پردازد.
از عوامل این مجموعه مستند می‌توان به تصویربرداران ایران: مصطفی فریدونی، عباس عباسی، تصویربرداران کشورهای خارجی: علی بشارت،علیرضا صارمی، تدوینگران: حامد مسعودی، حمیدرضا مسعودی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: علی باروتی، گوینده: سینا ییلاق بیگی،عکاس: احسان نقابت و مدیر تولید: فرشته جوادی اشاره کرد.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.