شناگران همچنان در انتظار بازگشایی استخرها

0
(0)


اعضای تیم ملی شنا، شیرجه و واترپلو که برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ باید تمرین کنند همچنان منتظر بازگشایی استخرها هستند.

به گزارش ایسنا، از اسفند ۹۸ با شیوع کرونا استخرها تعطیل شد و اعضای تیم ملی شنا، شیرجه و واترپلو از شنا کردن در استخر محروم شدند. این تعطیلی ۵ ماهه برای تیم ملی واترپلو در حالی است که آذر ماه مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی فیلیپین برگزار خواهد شد و بازیکنان روز به روز زمان را از دست می‌دهند. این مسابقات برای واترپلوی ایران اهمیت زیادی دارد چون ممکن است کنفدراسیون آسیا آن را حکم انتخابی المپیک بداند.

شرایط برای تیم ملی شنا و شیرجه نیز مشابه است. البته ستاد مقابله با کرونا اوایل تیر مجوز بازگشایی استخر آزادی را صادر کرد و اعضای تیم ملی شنا حدود دو هفته در استخر آزادی تمرینات را انجام دادند اما با بدتر شدن شرایط دوباره محدودیت هایی درباره استخرهای روبسته اعمال شد.

حال ورزشکاران شنا، شیرجه و واترپلو در انتظار بازگشایی استخرها هستند تا بتوانند خود را برای کسب سهمیه المپیک آماده کنند. به دلیل متفاوت بودن شرایط تمرینی در آب بازگشت این ورزشکاران به اوج آمادگی بسیار زمان بر است. امید است که مسئولان فدراسیون، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تمهیداتی را برای آماده سازی این ورزشکاران فراهم کنند تا از رقبا عقب نمانند.

فرید فتاحیان در خصوص تعطیلی استخرها به ایسنا گفت: استخرهای روبسته که اعلام شد تا پایان هفته دیگر تعطیل است. استخرهای روباز تعطیل نشدند اما ما برنامه‌ای برای ملی‌پوشان در این استخرها نداریم. باید منتظر باشیم ببینیم چه روی می‌دهد.

وی در پاسخ به این سوال که برای تیم ملی واترپلو که مسابقه در پیش دارند زمان از دست نمی‌رود، گفت: چاره ای نیست. مهمتر از هر چیزی سلامتی ورزشکاران است. در تلاش هستیم تا سلامتی افراد به خطر نیفتد. امیدواریم شرایط در هفته آینده بهتر شود و ستاد مقابله با کرونا حداقل مجوز فعالیت ورزشکاران در استخر آزادی را بدهد.

وی در خصوص هزینه‌های استفاده از استخرهای روباز برای اعضای تیم ملی گفت: تنها بحث هزینه نیست. ما استخر منظریه را برای ورزشکاران هماهنگ کردیم که هر شخصی خواست استفاده کند. بحث سلامتی مطرح است. این استخرها سانس خالی برای ملی‌پوشان اختصاص نمی‌دهند و تنها می‌توانیم چند خط بگیریم. در این شرایط افراد دیگر هم در استخر هستند و این موضوع ممکن است برای سلامت ورزشکارانمان خطر آفرین باشد.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

لینک کوتاه مطلب : https://www.javabnews.com/?p=232958
سایر مطالب مرتبط

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)