جواب نیوز

رونمایی از ۱۰ طرح‌ فناورانه جهاددانشگاهی با حضور معاون اول رییس جمهور

رونمایی جهاد

گردهمایی روسای واحدهای جهاددانشگاهی به طور همزمان با رونمایی طرح‌های فناورانه جهاددانشگاهی توسط معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که صبح امروز در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، در حضور اسحاق جهانگیری از جدیدترین طرح‌های فناورانه جهاددانشگاهی رونمایی شد.

این طرح ها عبارتند از "طرح فناورانه خط تولید تورهای قفس پرورش ماهی در دریا"، "طراحی، ساخت و راه‌اندازی بازوهای بارگیری دریایی در صنعت نفت"، "تولید آنتی بادی‌های درمانی دارو درمانگر گاما، روشی نوین برای پیشگیری و درمان اسهال در دام"، "دستیابی به فناوری ساخت جرم های ویژه‌ نسوز"، "دستیابی به فناوری نمک زدایی نفت خام"، "بومی سازی دانش فنی تولید و آزمایشگاهی جنین از گاوهای اصلاح نژاد شده"، "ایجاد بانک جنین از نژادهای ارزشمند"، "توسعه دانش فنی و ساخت ماشین بازیافت و زیست پالایی پسماندهای نفتی"، "طراحی، مهندسی و ساخت دکل های حفاری خشکی چاه‌های نفت" و "کسب فناوری تولید کربن فعال از قیر طبیعی، احداث واحد نیمه صنعتی با ظرفیت ۱۰۰ تن در سال" .

در این مراسم که علاوه بر حضور معاون اول رئیس جمهور و رییس و مسئولان جهاد دانشگاهی در آن معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز حضور داشت، از برخی‌حامیان طرح های فناورانه جهاد دانشگاهی از جمله مهندس قلمبر دزفولی از شرکت ملی نفت ایران، مهندس حسنی از شرکت پایانه های نفتی، مهندس هوتی از شرکت مناطق نفتی جنوب، مهندس حسینی پور از شرکت سرمایه‌گذاری جهاد نصر و مهندس رستمی تقدیر شد.

پیش از این و در ماه‌های گذشته نیز دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاددانشگاهی از این مساله خبر داده و متذکر شده بود ۱۰ طرح فناورانه جهاددانشگاهی به زودی با حضور رییس جمهور رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.