دورهمی های خانوادگی ظلم مسلم به سالمندان است

0
(0)ایسنا/مرکزی فرماندار اراک گفت: دورهمی و اصرار بر دید و بازدید مادربزرگ ها و پدر بزرگ ها، در این روزهای کرونایی ظلم مسلم به سالمندان است.

حسین بختیاری ۱۹ آبان ماه در جلسه شورای شهر اراک با بیان اینکه در کلانشهر اراک درخصوص اجرای مصوبات و مدیریت کرونا ایراداتی وجود دارد اما نکات مثبتی را هم شاهدیم، افزود: این کلانشهر در سطح کشور از باب ماسک زدن مردم رتبه اول را دارد و پروتکل ها را رعایت می کند و در برخی مقاطع تا ۹۵ درصد هم شاهد استفاده از ماسک بوده ایم.

وی افزود: بازدیدها از مرکز شهر و حاشیه آن گویای رعایت پروتکل ها از سوی مردم است و ۸۵ درصد رعایت کنندگان پروتکل ها در واقع از مسئولان می خواهند که نسبت به ۱۵ درصد متخلف برخورد قانونی داشته باشند که این روال در حال طی شدن است.

فرماندار اراک تصریح کرد: انتظار داریم مراجع مرتبط در اجرای مصوبات و کاهش مبتلایان و مرگ و میر در کنار دانشگاه علوم پزشکی باشند.

وی با بیان اینکه در اراک سازمان ها، ادارات و نهاد ها پروتکل ها را رعایت می کنند و گزارشات کمی مبنی بر عدم رعایت وجود دارد، گفت: آنچه نگران کننده است، موضوع تجمعات است، تجمعات رسمی کنترل شده است، اما تجمعات غیررسمی مانند عروسی ها را شاهدیم و اینکه چه هدفی را دنبال می کنند مشخص نیست.

بختیاری با بیان اینکه با برگزاری این مراسم ها افراد در معذوریت اخلاقی جهت شرکت قرار می گیرند، افزود: در واقع برگزار کنندگان این مراسم ها کار غیر انسانی انجام می دهند، متاسفانه امروز بستری ها در مراکز درمانی به صورت خانوادگی است و هرچه ارتباط با ناقل بیشتر باشد شدت بیماری افزایش می یابد.

وی با اشاره به دورهمی های خانوادگی تصریح کرد: دورهمی ها امروز در کشور و استان بیشترین آسیب را رقم زده اند. اینروزها ظلم به یک سالمند است که فرزندان او در کنارش حاضر شوند و اگر اصرار بر حضور دارند حتما در حداقل زمان ممکن و حتما با ماسک انجام شود. اگر ماسک در ملاقات با سالمندان استفاده نشود ظلم مسلم است.

فرماندار اراک درخواست کرد: شورای اسلامی شهر طبق اصل ۱۰۰ قانون اساسی می تواند در همه موضوعات مرتبط با شهروندان از جمله سلامت ورود کند، بنابراین شورای شهر اراک می تواند از مدیران صنایع و واحدهای درآمدزا مانند دانشگاه اراک، حتی ادارات کل بخواهد به مقابله با کرونا کمک کنند و دلیل این عدم همکاری آنها با دانشگاه علوم پزشکی را به نمایندگی از مردم جویا شوند و هر جا هر مدیرکل و مدیر شهرستان دعوت شورا را قبول نکرد اطلاع دهید تا شخصا موضوع را پیگیری کنم.

بختیاری تصریح کرد: اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم از مردم بخواهند که پروتکل ها را رعایت کنند، دورهمی ها را کاهش دهند و از تجمعات پرهیز کنند.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

لینک کوتاه مطلب : https://www.javabnews.com/?p=234626
سایر مطالب مرتبط
2 نظر
  1. پیمان می گوید

    واقعا برای آدمایی که رعایت نمیکنند و جون دیگران رو به خطر می اندازند باید تاسف خوردذ

  2. کیان می گوید

    خدا رو شکر

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)