درمان زخم‌های دیابتی با دستگاه ساخت محقق دانشگاه علوم‌پزشکی ایران

0
(0)
دیابت- زخم پای دیابتی

دانشجوی کارآفرین دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران موفق به طراحی و ساخت دستگاه کراتو ریموال شده است که در درمان زخم دیابت و زخم پاشنه پا کاربرد دارد.

به گزارش ایسنا، شاهرخ خجسته‌فر، دانشجوی کارآفرین دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به کسب گواهی ثبت اختراع برای دستگاه کراتو ریموال، گفت: بیشترین کاربرد دستگاه کراتو ریموال در درمان زخم‌های کراتوزه است.
وی افزود: این دستگاه علاوه بر درمان زخم‌های دیابتی برای پیشگیری و درمان شقاق و پینه پاشنه پا هم مفید است.
خجسته‌فر گفت: علاوه بر ساخت دستگاه کراتو ریموال، از دیگر ایده‌هایی که منجر به تولید محصول شده است، می‌توان به فیکس‌کننده پانسمان بدون چسب و باند، کفش و جوراب پانسمان اشاره کرد که از ویژگی‌های اصلی آن می‌توان به ظاهر آراسته، رعایت بهداشت، کاهش ورم پا و کاهش فشار بر عروق اشاره کرد.
این دانشجوی کارشناسی ارشد مراقبتهای ویژه دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: از جمله طرح‌های در دست اقدام، طرح وکیوم است که برای تنظیم ph زخم به درمان‌گر کمک می‌کند. همچنین طرح دیگری که به زودی گواهی ثبت اختراع را کسب می‌کند، دستگاه شستشوی زخم است که نسبت به مشابه خارجی مقرون به صرفه است.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، خجسته‌فر اظهار امیدواری کرد: ثبت این طرح‌ها بتواند در روند درمان به جامعه پزشکی و بیماران موثر واقع شود.
انتهای پیام

لینک کوتاهلینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

لینک کوتاه مطلب : https://www.javabnews.com/?p=144293
سایر مطالب مرتبط

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)