جواب نیوز

حرکت دانشگاه فرهنگیان به سمت جذب نخبگان و نخبه‌پروری

دانشگاه فرهنگیان

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: دانشگاه فرهنگیان با توجه به رسالتی که در تربیت معلم دارد، به سمت جذب نخبگان و نخبه‌پروری می‌رود.

به گزارش ایسنا، معصومه علی‌نژاد ظهر امروز در آئین افتتاحیه دوره بالندگی حرفه‌ای دبیران شورای انضباطی و کارشناسان تربیت بدنی و دبیران شورای صنفی دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور در قم عنوان کرد: با تلاش‌های مسئولان ارشد ۴۱ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور جذب شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: در واقع برای ۴۱ هزار دانشجو در سطح کشور فرصت شغلی ایجاد شده است تا جایگزین افراد بازنشسته در سال‌های آینده شوند.

وی با بیان اینکه به دلیل برخی از سیاست‌های غلط در گذشته برای جذب دانشجو در تربیت و پرورش معلم با مشکلات زیادی مواجه بودیم، عنوان کرد: کمبود معلم در کشور فشارهای زیادی را برای فرهنگیان و دست‌اندرکاران نظام آموزش و پرورش ایجاد کرد، حال دانشگاه فرهنگیان بعد از گذشت ۷ سال از زمان تاسیس هنوز خوب نیست و این کمبود امکانات در تربیت معلم برای آینده کشور پذیرفتنی نیست.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور عنوان کرد: ساختمان‌های دانشگاه فرهنگیان در کشور همان ساختمان‌های تربیت معلم سابق‌ هستند که در واقع همان دبیرستان های قدیمی هستند، همه باید مشارکت جدی در تامین نیازها و توسعه زیرساخت‌های دانشگاه فرهنگیان داشته باشند.

علی‌نژاد ادامه داد: ایجاد فضایی امن در ایجاد امنیت برای دانشجویان یکی از تلاش‌های مهم است و دبیران شورای انضباطی در این دوره از بالندگی با رسالت خود آشنا می‌شوند، تعریف ما از امنیت در دانشگاه این است که دانشجو به راحتی سخن خود را به گوش مسئولان برساند بی آن که مشکلی برای او پیش بیاید.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور خاطرنشان کرد: دانشگاه فرهنگیان بر نظم و انضباط همراه با شادابی و نشاط دانشجویی تاکید دارد،‌ تربیت دانشجو مهم است و باید برنامه‌های تربیتی، دانشجو محور باشد؛ ما بر آنیم تا آرامش خیال را برای دانشجویان به ارمغان بیاوریم. دانشگاه فرهنگیان با توجه به رسالتی که در تربیت معلم دارد، به سمت جذب نخبگان و نخبه‌پروری می‌رود.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.