توصیه وزیر خارجه آلمان به آمریکا برای حفظ برجام

0
(0)
زیگمار گابریل ، وزیر خارجه آلمان.jpg

وزیر امورخارجه آلمان گفت: به شرکای آمریکایی خود توصیه می‌کنیم که توافق هسته‌ای با ایران را لغو نکنند.

به گزارش ایسنا، زیگمار گابریل در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ با تکیه بر ادعاهای بی‌اساس غرب علیه کشورمان، به همکاری‌های آلمان و روسیه در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: ما اجازه ندادیم که ایران به یک کشور دارای بمب هسته‌ای تبدیل شود. ما با روسیه بر سر برجام مذاکره کردیم و از شرکای آمریکایی‌مان می‌خواهیم که این توافق را لغو نکنند.

گابریل ادامه داد: در ازاء از آنها می‌خواهیم که تلاش کنند با کمک یکدیگر راهبردهای جدیدی را برای مقابله با سیاست‌های بی‌ثبات کننده ایران و عقب راندن نفوذ آن در منطقه خاورمیانه تعیین کنیم.

وی همچنین گفت: اکنون ما باید به یک راه حل پایدار و دائمی برای بحران سوریه و یمن دست یابیم، چراکه این تنها راه کمک به مردم این کشورها و مقابله با تلاش هژمونیک ایران است.

به گزارش ایسنا، غرب و آمریکا تحت رهبری رژیم صهیونیستی در حالی ایران را به دست داشتن در اقدامات بی‌ثبات‌کننده در منطقه متهم می‌کنند که این کشورها خود عامل اصلی جنگ و ناآرامی در خاورمیانه هستند اما تلاش می‌کنند تا با متهم کردن ایران بر این واقعیات سرپوش بگذارند و جمهوری اسلامی را برای مشکلات منطقه مقصر جلوه دهند.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

لینک کوتاه مطلب : https://www.javabnews.com/?p=144269
سایر مطالب مرتبط

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)