جواب نیوز

تعجب مرحوم هاشمی از رد کلیات بودجه/ انتقاد یک نماینده از معرفی «قضات بد»

تعجب مرحوم هاشمی از رد کلیات بودجه/ انتقاد یک نماینده از معرفی «قضات بد»خبرگزاری فارس: تعجب مرحوم هاشمی از رد کلیات بودجه/ انتقاد یک نماینده از معرفی «قضات بد»

بهارستانی‌ها در صحن علنی امروز خانه ملت با تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور، بررسی جزئیات آن را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نشست علنی امروز مجلس (۱۱ بهمن ۹۶) صبح امروز به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.

جلسه امروز در حالی آغاز شد که ۲۱۸ نفر از نمایندگان در مجلس حضور داشتند که ۷۲ صندلی خالی در صحن به چشم می‌خورد.

*یوسف‌نژاد: دولت اختیار افزایش قیمت حامل‌های انرژی را دارد

در ابتدا، علی‌اصغر یوسف‌نژاد سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور با اشاره به بررسی این کمیسیون بر روی دغدغه‌ها و انتقادات نمایندگان گفت: در بررسی مجدد این لایحه در کمیسیون موضوع اوراق مشارکت هدفمندی یارانه‌ها، قیمت حامل‌های انرژی، بدهی‌های دولت و کاهش حجم دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

میرزایی نکو در مخالفت با کلیات بودجه ۹۷:

بذل و بخشش‌ها از صندوق توسعه ملی در لایحه بودجه افزایش یافته است

پس از آن، قاسم میرزایی نکو نماینده مردم دماوند در مجلس در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور، گفت: خوب بود که پس از رد کلیات لایحه در نشست روز یکشنبه و رای منفی ۱۲۰ نماینده به آن، آقای نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با این نمایندگان جلسه‌ای برگزار می‌کرد تا مشکلات موجود حل و فصل شود.

ذوالقدر در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۹۷:

آیت‌الله هاشمی در صورت حیات از رد کلیات بودجه در مجلس متعجب می‌شد

همچنین سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۹۷ بارزترین ویژگی آن را عملیاتی بودن و استفاده از مشارکت بخش خصوصی برای رهایی از اقتصاد دولتی خواند و گفت: انتشار اوراق مشارکت و قرضه یعنی بدهی دولت در اصلاحات صورت گرفته ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت.

قوامی در مخالفت با کلیات بودجه ۹۷:

بودجه‌ریزی عملیاتی مبتنی بر استانداردها در بودجه ۹۷ قابل ملاحظه نیست

در ادامه، هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مخالفت با کلیات این لایحه، اظهار داشت: چرا در جلسه قبل کلیات بودجه رد شد و ۱۲۰ نفر به آن رأی ندادند؟ آیا ما توانستیم در مدت محدودی که طبق آئین‌نامه دراختیار ما است، نظر مخالفان کلیات بودجه را تأمین کنیم؟

حاجی دلیگانی در مخالفت با کلیات بودجه ۹۷:

با وجود سهم ۱۴٫۵ درصدی شرکت نفت از درآمدهای نفتی هیچ تلاشی را برای خودکفایی شاهد نیستیم

سپس، حسینعلی حاجی دلیگانی در مخالفت با کلیات بودجه سال ۹۷ گفت: یکی از ایرادات وارده به لایحه بودجه ۹۷ مغایرت آن با اسناد بالادستی کشور از جمله سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

زارع در موافقت با کلیات بودجه ۹۷:

کمیسیون تلفیق از افزایش هرگونه تعرفه‌ای که مردم به آن نیاز دارند جلوگیری کرده است

رحیم زارع نماینده مردم آباده و سخنگوی کمیسیون اقتصادی هم در موافقت با کلیات این لایحه اظهار داشت: ما بودجه را در وضعیتی اکنون کشور دارد و علیرغم تمام محدودیت‌هایی که برای جمهوری اسلامی ایران وجود دارد آن را به جمع‌بندی رساندیم.

کیان‌پور در موافقت با کلیات بودجه ۹۷:

افزایش حقوق قضات و اعضای هیأت علمی در مجلس مجدداً بررسی شود

همچنین مجید کیان‌پور در موافقت با کلیات بودجه سال ۹۷ گفت: یکی از مصوبات کمیسیون تلفیق در گزارش نهایی بودجه سال ۹۷ توجه به اقشار متوسط و اقشار کم‌درآمد جامعه بود تا بودجه در سال آتی کمترین آثار تورمی را داشته باشد و بیشترین کمک را برای کم کردن تورم، روان‌تر شدن مشکلات و کم کردن مشکلات در سطح جامعه شود.

*نمایندگان مجلس کلیات لایحه بودجه ۹۷ را تصویب کردند

بر اساس این گزارش،‌ مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور را تصویب کرد.

لاریجانی: به همه افراد نیازمند یارانه داده می‌شود

در ادامه جلسه،‌ علی لاریجانی رئیس مجلس پس از سخنان موافقان و مخالفان لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور و نیز محمدباقر نوبخت رئیس برنامه و بودجه و غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق این لایحه طی سخنانی با اشاره به اصلاح بخش‌هایی از لایحه بوده سال ۹۷ گفت: درباره یارانه‌ها تلاش بر این است که به تمام افراد نیازمند تعلق گیرد.

ادامه دارد..

لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.