جواب نیوز

ترزا می: درباره اقدامات اتمی کره شمالی و اجرای تحریم‌های شورای امنیت در دیدار با همتای چینی، گفت‌وگو کردیم

ترزا می: درباره اقدامات اتمی کره شمالی و اجرای تحریم‌های شورای امنیت در دیدار با همتای چینی، گفت‌وگو کردیمخبرگزاری فارس: ترزا می: درباره اقدامات اتمی کره شمالی و اجرای تحریم‌های شورای امنیت در دیدار با همتای چینی، گفت‌وگو کردیم

نخست وزیر انگلیس در سفر به چین گفت که در دیدار با نخست وزیر چین درباره اقدامات اتمی غیرقانونی کره شمالی و لزوم اجرای تحریم‌های بین‌المللی صحبت کرده است.

به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، لی که‌کیانگ نخست وزیر چین در کنفرانس خبری مشترک با ترزا می همتای انگلیسی گفت که دو کشور قصد گسترش روابط دوجانبه را دارند.

وی گفت که برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) چالشی است که دو کشور با آن روبرو هستند و نخست وزیران دو کشور درباره روابط تجاری دوجانبه گفت‌وگوهایی داشتند.

لی افزود، دو کشور احترام متقابل برای یکدیگر قایل هستند و دیدگاه‌های خود را درباره مسایل مشترک بین‌المللی و ملی به اشتراک گذاشتند.

نخست وزیر چین اظهار امیدواری کرد که روابط دوجانبه به آرامی به جلو پیش خواهد رفت. لی همچین گفت در روابط دو جانبه پکن و لندن روابط همیشه بهاری است.

ترزا می گفت که در اولین سفر نخست وزیری خود به چین آمده، تاکید کرد درباره مسایل مهمی با مقامات چین صحبت خواهد کرد. وی تاکید کرد که دوره طلایی رابطه دو کشور را تقویت خواهد کرد.

خانم می اشاره کرد با برگزیت روابط تجاری میان لندن و پکن تقویت خواهد شد و منافع مشترک برای دو کشور به ارمغان می‌آورد. وی افزود، دو کشور برای مقابله با برده‌داری مدرن، تهدیدات سایبری و کره شمالی همکاری خواهند داشت.

خام می گفت که دو کشور به عنوان دو عضو شورای امنیت درباره چالش‌های مشترک در جهان گفت‌وگوهایی کردند و افزود اقدامات اتمی کره شمالی غیرقانونی است و اجرای تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی حیاتی است.

نخست وزیر انگلیس افزود، همکاری تجاری بین دو کشور اهمیت دارد و دو کشور سرمایه‌گذاری مشترک و روابط مشترک تحصیلی و آموزشی خواهند داشت.

تراز می همچنین گفت، که دو کشور تجارت آزاد با یکدیگر خواهند داشت که مشاغل بیشتر برای مردم دو کشور به ارمغان خواهد آورد.

مردم بریتانیا سال ۲۰۱۶ رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند و با شروع مذاکرات دوساله برگزیت در ماه مارس ۲۰۱۷، در ماه مارس ۲۰۱۹ این کشور از اتحادیه اروپا و بازار آزاد اروپا خارج می‌شود و از این رو به دنبال شرکای تجاری در دیگر نقاط جهان است.

پیش از این خانم ترزا می برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو گروه۲۰ به چین سفر کرده بود اما سفر کنونی که روز چهارشنبه (امروز) آغاز شده و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت، اولین سفر رسمی وی به عنوان نخست وزیر بریتانیا است.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.