جواب نیوز

تجهیز ۱۴۰ خانه ورزش روستایی/ برنامه جامع توسعه ورزش مناطق روستایی تدوین می‌شود

تجهیز 140 خانه ورزش روستایی/ برنامه جامع توسعه ورزش مناطق روستایی تدوین می‌شود

مهم‌ترین اقدامات یک سال گذشته معاونت ورزش همگانی؛

تجهیز ۱۴۰ خانه ورزش روستایی/ برنامه جامع توسعه ورزش مناطق روستایی تدوین می‌شود

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، معاونت ورزش همگانی در سال ۱۳۹۶ مهم ترین اقدامات و فعالیت های خود را منتشر کرد که در بخش روستایی و عشایری با تجهیز ۱۴۰ خانه ورزش روستایی توانسته گام بسیار موثری در توسعه ورزشی مناطق کمتر برخوردار بردارد. برگزاری بیش از ۸۲۰ جشنواره ورزشی بازی های بومی و محلی در سراسر کشور و تدوین و ابلاغ برنامه جامع توسعه ورزش عشایر را می توان از دیگر برنامه های این معاونت در بخش روستایی و عشایری سال جاری عنوان کرد.

معاونت ورزش همگانی همچنین تجهیز ۱۰۰۰ خانه ورزش در مناطق روستایی و کم برخودار، برگزاری جشنواره بازی های بومی و محلی در مناطق شهری و روستایی و تهیه و تدوین برنامه جامع توسعه ورزش مناطق روستایی را در دستور کار مهم ترین برنامه های خود قرار داده است.

دفتر توسعه ورزش همگانی نیز در سال ۱۳۹۶، تدوین ۸ جلد کتاب ورزشی بمنظور ارتقاء سطح آگاهی مردم در مورد اثرات مطلوب ورزش در بیماری های غیر واگیردار، برگزاری جشنواره های ورزشی خانوادگی در سراسرکشور، حمایت ازطرح ها و برنامه های توسعه ای فدراسیون های ورزشی، برگزاری برنامه های ورزشی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و طرح استفاده رایگان از اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان توسط مدارس و دانشگاه ها را در کارنامه دارد.

برگزاری المپیاد ورزش همگانی در سراسر کشور، برگزاری مرحله نهایی مسابقات کارکنان دولت با حضور تمام دستگاه های دولتی در سراسر کشور، برگزاری جشنواره زمستانی در شهرهای کلاردشت، اراک، اصفهان، سنندج و شهرکرد، تدوین آیین نامه ورزش کارکنان دولت به منظور ارایه به هیات دولت از جمله برنامه های آتی دفتر توسعه ورزش همگانی خواهد بود.

لینک منبع

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.