جواب نیوز

بررسی آخرین موضوعات علمی هوافضایی در دانشگاه امیرکبیر

ایستگاه فضایی

هجدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران، بهمن ماه امسال به همت دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان اولین دانشکده مهندسی هوافضای کشور، با حمایت سازمان‌ها، ارگان‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور با هدف ارائه و معرفی نتایج تحقیقات و دستاوردهای محققان این حوزه اقدام به برگزاری هجدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن هوا فضای ایران طی بهمن ماه امسال کرده است.
در این کنفرانس در محورهایی همچون "آیرودینامیک"، " پیشرانش"، " دینامیک پرواز و کنترل"، " سازه‌های هوافضایی"، "علوم و فناوری فضایی"و " هوانوردی" بحث و تبادل نظر می‌شود.
"آیرودینامیک تحلیلی، تجربی و محاسباتی"، "دینامیک گازها، سوخت و احتراق"، "دینامیک، کنترل و پایداری، هدایت و ناوبری، شبیه‌سازی پرواز و آزمایشات پروازی"، "مکانیک مواد، دینامیک سازه و ارتعاشات، خزش، خستگی و شکست"، "طراحی و ساخت ماهواره و ماهواره‌بر"، "خصوصی‌سازی و اقتصاد حمل و نقل هوایی"، "بازرگانی هوایی، مدیریت پروژه‌های هوافضایی و خدمات فرودگاهی"، از جمله موضوعات مطرح در این کنفرانس است.
برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی در زمینه‌های مرتبط با فعالیت‌های هوافضایی از دیگر برنامه‌های جنبی این کنفرانس است. علاقه‌مندان برای ارائه مطالب آموزشی خود در این کارگاه‌ها می‌توانند تا ۱۵ مهر ماه امسال درخواست‌های خود را به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، علاوه بر آن همزمان با برگزاری کنفرانس، نمایشگاهی با شرکت مراکز صنعتی و آموزشی هوافضایی کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.