جواب نیوز

بخش عمده‌ای از بازار دارویی اروپا و آمریکا در اختیار شرکت‌های هندی است

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت از هندوستان به عنوان یکی از قدرت‌های مهم در حوزه دارو، مواد اولیه و واکسن یاد کرد و گفت: بخش عمده‌ای از بازارهای اروپا و آمریکا در اختیار شرکت‌های تولید دارو و واکسن هندوستانی است.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در پایان سفر سه روزه به هندوستان گفت: اجلاس جهانی مراقبت از سلامت مادر، کودک و تغذیه در هندوستان با حضور تعداد زیادی از وزرای بهداشت کشورهای جهان تشکیل شد که همراه با تیمی از وزارت بهداشت در این اجلاس شرکت کردیم و سخنرانی‌های متعددی در بخش‌های مختلف این اجلاس داشتیم.

وی افزود: ملاقات‌ها و مذاکرات زیادی با مقامات هندوستان، وزرای بازرگانی، بهداشت و طب سنتی، بانک‌ها و شرکت‌های دارویی این کشور داشتیم و هند مانند کشورهای بلوک شرق، فرصت بسیار خوبی برای توسعه روابط همه جانبه با ایران دارد و این کشورها می‌توانند به توسعه کشور، گسترش فناوری و استقلال ایران در حوزه‌های مختلف کمک کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به شرایط موجود کشور، انجام این سفر را مهم و مفید عنوان کرد و افزود: در این سفر نمایندگانی از بخش خصوصی حوزه دارو و تجهیزات پزشکی ایران نیز حضور داشتند و با ۵۰ شرکت دارویی هند نشست مفیدی برگزار شد و در این نشست، مشکلات متقابلی که ناشی از سوء رفتار آمریکا است بررسی و برای حل آن راهکار ارائه شد.

هاشمی تاکید کرد: مقامات هندوستانی به ارتقای روابط همه جانبه با ایران علاقه‌مند هستند و برای مقابله با تحریمی که علیه کشور و ملت ایران اعمال شده، فرصت بسیار مناسبی است که بتوانیم از استعدادهایی که استفاده از آنها کم هزینه‌تر و به صرفه‌تر است، برای رشد و شکوفایی بخش تولید داخلی حداکثر بهره را ببریم و قطعا ظرفیت ایران و منطقه، بازار بسیار خوبی برای هندوستان به شمار می‌آید.

بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت افزود: در قبال وارداتی که هندوستان به ایران خواهد داشت، البته با نظارت دقیقی که انتظار است در همه حوزه‌ها و حوزه سلامت در کشور انجام شود، در بخش فناوری کمک زیادی به کشور خواهد شد؛ چراکه هندوستان پیشرفت‌های بسیار قابل توجهی داشته و وضعیت امروز هندوستان با قضاوت ایرانیان که مربوط به ۵۰ سال پیش است، تفاوت بسیار زیادی کرده است.

هاشمی از هندوستان به عنوان یکی از قدرت‌های مهم در حوزه دارو، مواد اولیه و واکسن یاد کرد و گفت: بخش عمده‌ای از بازارهای اروپا و آمریکا در اختیار شرکت‌های تولید دارو و واکسن هندوستانی است و ما هم در صنعت از این توان استفاده کرده‌ایم، اما متاسفانه نگاه سنتی ما به کمپانی‌های اروپایی و آمریکایی است که باید این رویکرد تغییر کند و این تغییر نگاه قطعا در آینده به سود کشور است.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.