جواب نیوز

اختصاص بیش از ۲۰ میلیارد تومان به گرنت فناوری در بودجه ۹۸

حمایت از شرکت‌های دانش بنیان

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم از اختصاص بیش از ۲۰ میلیارد تومان به گرنت فناوری در بودجه ۹۸ خبر داد.

به گزارش ایسنا دکتر کشمیری امروز در نشست وزارت علوم با رؤسای پارکهای علم و فناوری و معاونان پژوهش‌وفناوری دانشگاه‌ها با بیان اینکه تمام امور مربوط به حوزه فناوری و نوآوری در دفتر برنامه‌ریزی وزارت علوم دنبال می‌شود، افزود: به طور سنتی فعالیت‌های این دفتر در پارک‌های علم و فناوری محدود می‌شد، ولی در این دوره جدید مدیریتی، به حضور در مراکز دانشگاهی و پژوهشی و همچنین حوزه‌های نوآوری و فناوری توجه جدی شده است.

وی توسعه منابع مالی را از موضوعات مهم این دفتر دانست و یادآور شد: برای رفع این چالش ۳ اقدام مهم انجام شده است.
کشمیری، ارائه برنامه‌ها و رویکردهای جدید وزارت علوم به سازمان برنامه و بودجه را از این اقدامات نام برد و خاطرنشان کرد: در این راستا اعطای گرنت فناوری را در نظر گرفته شد.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم در خصوص گرنت فناوری، توضیح داد: برای این منظور ۲۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در بودجه ۹۸ در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه این اعتبار در بودجه معاونت پژوهش‌وفناوری وزارت علوم دیده شده است، یادآور شد: این میزان گرنت در گذشته ۶۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود.

وی ابراز امیدواری کرد با اقدامات موثر دانشگاه‌ها این میزان گرنت به ۶۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

کشمیری، افزایش بودجه پارکهای علم و فناوری و تعامل با صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه فناوری و نوآوری را از دیگر اقدامات وزارت علوم در توسعه منابع مالی عنوان کرد.

وی اظهار کرد: برای توسعه تعامل با صندوق نوآوری و شکوفایی کرسی‌ای در هیات عامل این صندوق از سوی وزارت علوم ایجاد شده است.

کشمیری با اشاره بهافزایش اعتبارات پژوهشی وزارت علوم، از افزایش ۷۰ درصدی بودجه‌های این حوزه در لایحه بودجه ۹۸ خبر داد.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.