آیین رونمایی از نمایشگاه مجازی «همسفر تا بهشت» برگزار شد

0
(0)

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در این نشست که به صورت ارتباط تصویری با بنیاد مرکز گیلان برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه ذی الحجه گفت: طلیعه این ماه زیباترین پیوند هستی است. پیوند بین حضرت امیرالمومنین (ع) و حضرت صدیقه طاهره (س)، به عنوان زیباترین و خجسته‌ترین ارتباطی است که می‌توان در عالم تصور کرد و ما مفتخریم که تابع چارچوب دینی هستیم که ازدواج را افتخار خود می‌داند و بزرگترین اولیاء خودش را در آینه پیوند آسمانی ازدواج، معرفی و به دنیا عرضه می‌کند.

وی با بیان اینکه خانواده و ازدواج دو عنصر مهم و اساسی برای شکل‌گیری جامعه‌ای است که از بستر خانواده شروع می‌شود، اضافه کرد: کلید و هسته ورود به دامان و دامنه خانواده هم در همین عنصر مقدس ازدواج است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه هدف ازدواج در قرآن آرامش دو طرف زن و مرد اعلام شده است، بیان کرد: «همسفر تا بهشت» هم که عنوان این نمایشگاه عکس است، به همین مفهوم است. یعنی شکل‌گیری پیوندی که به نتیجه رسیده و به بار نشسته است و هدف اساسی این پیوند که آرامش است، بهشتی را برای دو نفر رقم زده است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: همسران شهدا همسفران بهشتی هستند؛ چراکه حتما در تصمیم یک نفر برای دفاع از کشور و حضور در جنگ، تصمیم و حمایت شریک او هم در بین است؛ لذا حتما نقش همسران شهدا در این امر مهم است.
وی ضمن اشاره به ازدواج از دیدگاه قرآن، بیان کرد: چه الگویی بهتر از ایثارگران و شهدا برای اینکه نسل امروز ما به یک الگوی زیبا و شدنی برسد و باور کند. نسل امروز ما که انواع و اقسام جذابیت‌ها را تجربه می‌کند، نیاز دارد که بداند یک انسان که در قله تعالی و ترقی بوده و به فوز شهادت نائل شده است؛ چگونه زندگی مشترک خود را شروع کرده و دیدگاهش درباره ازدواج چه بوده است.
حجت‌الاسلام کاویانی‌راد با اشاره به نمایشگاه عکس «همسفر تا بهشت»، گفت: حداقل پیام نشان دادن تصویر شهدا پای سفره عقد این است که ما باید به دنبال شکل‌گیری عنصر ایثار در دامان خانواده بگردیم. زیرا ایثار مقوله‌ای نیست که با کلاس و واحد درسی، با تبلیغ و فیلم و… تولید شود.
وی اضافه کرد: البته شاید این ابزار در ماندگار شدن پیام ایثارگری کمک کند؛ ولی جای حدوث و خلقت ایثار دامن پاک مردان و زنانی است که در بستر مقدس خانواده و در پیوند ازدواج زمینه شکل‌گیری آن را ایجاد کرده‌اند.
حجت‌الاسلام کاویانی‌راد در ادامه گفت: باید دست پدران و مادران شهدا را بوسید که در دامان طیب و طاهر خود این گوهرهای درخشان را پرورش دادند که امروز باعث مباهات و افتخار همه ما باشند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد ضمن تقدیر از بنیاد گیلان برای برگزاری نمایشگاه عکس مجازی از ازدواج شهدا عنوان کرد: امیدوارم این حرکتی که از استان گیلان شروع شده و این خلاقیت و ابتکار زیبایی که اتفاق افتاده است را در سال آینده به‌صورت کشوری شاهد باشیم زیرا این ذخیره ارزشمند، بُعد فراموش‌شده‌ای است که شاید خود ما هم به آن توجه نداشتیم.
انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

لینک کوتاه مطلب : https://www.javabnews.com/?p=232790
سایر مطالب مرتبط

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)