جواب نیوز

آغاز جشنواره اختراعات و ابتکارات زاگرس و زردکوه از ۲۸ آذر

افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار

رئیس دانشگاه ایلام از افتتاح جشنواره اختراعات و ابتکارات زاگرس و زردکوه در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه این هفته در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد علی‌اکبری در نشست خبری اظهار کرد: در اولین روز هفته پژوهش‌وفناوری در دانشگاه ایلام برنامه‌ دانشگاه با درهای باز اجرا شد و این دانشگاه میزبان دانش‌آموزان مناطق مختلف شهری و روستایی بود تا با بخش‌های مختلف این دانشگاه آشنا شوند.

وی به افتتاح نمایشگاه فن‌بازار قبل از برگزاری نشست خبری با حضور استاندار و مدیران استان و دغدغه‌مندان این عرصه اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه در ۶۸ غرفه دستاوردهای پژوهش‌وفناوری ۲۶ دستگاه اجرایی و دانشگاه‌های استان به نمایش گذاشته شده است که حضور ۴۲ شرکت دانش‌بنیان نقطه‌ قوت و اتفاقی مبارک است.

دبیر هفته‌ پژوهش استان ایلام، با اشاره به احراز دانش‌بنیانی ۴ شرکت فناور در استان و حضور این ۴ شرکت دانش‌بنیان در نمایشگاه استان را اتفاق مبارکی دانست و تصریح کرد: هم‌اکنون ۱۰ شرکت دانش‌بنیان در استان فعال هستند که در ۴ سال اخیر تاسیس شده‌اند.

رئیس دانشگاه ایلام با تاکید بر اینکه هنر ما ایجاد و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان است که برای رسیدن به این هدف ابتدا توسعه‌ مراکز رشد را در دستور کار قرار دادیم.

علی‌اکبری با اشاره به پیشگامی این دانشگاه در پیوند با صنعت استان، گفت: رونمایی از ۳ طرح فناورانه که محصول طرح مشترک بین دانشگاه ایلام و شرکت توزیع برق است و رونمایی از ۶ طرح پژوهشی مسئله‌محور از حرکت‌های ارزشمندی است که در دانشگاه ایلام انجام شده است.

وی از افتتاح جشنواره اختراعات و ابتکارات زاگرس و زردکوه در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه این هفته در دانشگاه ایلام خبر داد و گفت: ۱۰ استان در این جشنواره شرکت خواهند کرد.

رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه برگزاری نقد و بررسی دو کتاب از اعضای هیات علمی دانشگاه ایلام از دیگر برنامه‌های هفته پژوهش است، از افتتاح چند آزمایشگاه و افتتاح ۷ آزمایشگاه بازسازی شده در دانشکده‌های دامپزشکی و کشاورزی با حضور دبیر هفته پژوهش کشور، روز دوشنبه ۲۶ آذر خبر داد.

علی‌اکبری با تاکید بر اینکه دانشگاه اجتماعی شده است، تصریح کرد: توانسته‌ایم مسئولیت اجتماعی دانشگاه را به درستی بفهمیم و اجرا کنیم که دستاورد این نوع نگاه برگزاری نشست‌های مختلف بوده و به‌زودی دو نشست دیگر درباره مسائل آب و آسیب‌های دینی برگزار خواهد شد.

رئیس شبکه استانی دانشگاه و جامعه به برگزاری نشست‌هایی در خصوص خودکشی، سلامت روان، مسائل اقتصادی، برگزاری نشست مشترک با حضور اساتید دانشگاه واسط عراق اشاره کرد.

وی همچنین درباره‌ تاسیس رشته‌های میان‌رشته‌ای در این دانشگاه گفت: در این راستا مجوز رشته‌ مطالعات عراق در مقطع کارشناسی ارشد گرفته شده و به‌زودی رشته‌ دیگر در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی راه‌اندازی خواهد شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.